Zvěrokruh

Kameny a minerály > Zvěrokruh
Krystaly a zvěrokruh

Účinek drahých kamenů podle  Zvěrokruhu

To v jakém slunečním znamení jsme se zrodili předurčuje do jisté míry naše základní vlastnosti. Samozřejmě, že záleží na nás samotných, které vlastnosti více rozvineme, a které opustíme. Každé znamení má tedy několik styčných vlastností

Zverokruh

To v jakém slunečním znamení jsme se zrodili předurčuje do jisté míry naše základní vlastnosti. Samozřejmě, že záleží na nás samotných, které vlastnosti více rozvineme, a které opustíme. Každé znamení má tedy několik styčných vlastností – podle toho se určuje vhodnost nošení určitého drahého kamene. Ten můžeme nosit krátkodobě, nebo použít delší dobu například při léčení.

Léčivé vlivy pominout nemůžeme, ty už jsou významně specifické, ale pro běžné použití je nejvhodnějším způsobem výběru vzít kámen do ruky a vnímat, jak na nás působí. Měl by v dlani po chvíli začít příjemně hřát. Nesmí nepříjemně studit a už vůbec ne pálit. Tím nám dává najevo, že s námi spolupracovat nechce a nebude. Zkusme jeho vůli ctít a poohlédněme se po jiném.

Stručný přehled vhodných kamenů pro jednotlivá znamení:

 • Beran – silnou vůli a pozitivní energii nositelů tohoto znamení podporuje červený jaspis. Působí příznivě na oběh krve, na duševní činnost, posiluje imunitu. Dalšími vhodnými kameny jsou rubín, ametyst, diamant, granát, ohnivý opál, hematit, rubín, karneol.
 • Býk – pro vznětlivé Býky je vhodný růženín, který uklidňuje srdce, reguluje jeho činnost a chrání před trombózou a infarktem. Také se hodí kameny aventurin, malachit, achát, smaragd, safír.
 • Blíženci – pro tyto individualisty se hodí citrin, který jim napomůže ovládnout emoce, odstraňuje blokády a napětí. Prostřednictvím imunitního systému oživuje látkovou výměnu a pomáhá při potížích zažívacího traktu.Další vhodné kameny: horský křišťál, akvamarín.
 • Rak – citlivým rakům prospěje aventurin, který působí příznivě na regeneraci a harmonizaci celého organismu. Potlačuje alergie, akné a puchýřky, snižuje padání vlasů i tvorbu lupů. Uklidňuje myšlenky a pocity. Další vhodné kameny: jaspis, adulár, smaragd.
 • Lev – sebevědomým Lvům odpovídá nejtvrdší kámen, a to diamant. Tento kámen podporuje Lvům myšlení, smělost, sílu a nepřemožitelnost. Stabilizuje celý organismus, zejména nervovou soustavu a smyslové orgány. Další vhodné kameny: tygří oko, zlatý topas.
 • Panna – spolehlivé, inteligentní Panny potřebují více sebevědomí. Dodá jim je tygří oko, které spolehlivě působí proti migrénám. Dobře ladí také s ametystem, jaspisem, karneolem, sodalitem.
 • Váhy – šarmantním a diplomatickým Vahám, které touží po harmonii a spravedlnosti, pomůže kámen míru – jadeit. Dodává vnitřní klid, přispívá k radosti ze života. Další vhodné kameny: perla, hvězdný safír.
 • Štír – cílevědomým a vytrvalým Štírům pomáhá hematit. Zvyšuje jim vitalitu, pomáhá uvolnit se. Používá se při léčení chudokrevnosti, velkých ztrátách krve, po zraněních. Další vhodné kameny: malachit, rubín, rudý jaspis, achát.
 • Střelec – svobodomyslným a idealistickým Střelcům prospívá lazurit, který jejich vlastnosti podporuje a dodává sílu stát si za vlastním názorem. Zahání depresi a zmírňuje křeče a neurózy. Další vhodné kameny: Lapis lazuli, opál, obsidián.
 • Kozoroh – vše plánuje s vážností a chladnou hlavou. Aby si při tom nezapomněl užívat života, o to se postará malachit. Učí Kozoroha smířlivosti a lásce, harmonizuje organismus, mírní záněty. Též se hodí: záhněda, diamant, adulár, jaspis.
 • Vodnář – tvořivým Vodnářům pomáhá amazonit otevřít se ostatním lidem. Snadno rozvíjí přátelství a je nepostradatelný při aktivním provozování sportů. Další kameny: tyrkys, bleděmodrý fluorit, opál.
 • Ryby – empatickým Rybám prospívá ametyst. Podporuje intuitivní mimosmyslové vnímání a otevírá duši novým myšlenkám a ideálům. Zvyšuje schopnost koncentrace. Též se hodí: korály, perla, tyrkys, kunzit.

Autor:22. května 2010 21:28