Adulár

Kameny a minerály > Adulár
Adular

Měsíční kámen, Svatý kámen

Národy starověku věřily, že se intenzita jeho lesku mění v závislosti na měsíčních fázích, které údajně také ovlivňují jeho účinky, při dorůstajícím měsíci má moc vzbuzovat náklonnost a lásku.


AdulárPlaneta: Měsíc
Element: voda
Božstvo: Diana, Seléné, Isis, všechny měsíční bohyně
Přidružený kámen: křišťál
Přidružený kov: stříbro
Síly: láska, věštění, spánek, vědomí, ochrana, mládí

Měsíční kámen je odrůda živce, silikát sodíku a vápníku s mléčně modrým zbarvením a záhadnou hrou světla. Nazývá se také selenit, dodává mír do ustaraných a utrápených myslí. Byl doporučován námořníkům a cestovatelům, kterým pomáhal ztišit starosti z nejistého osudu. Posiluje unikátní schopnost majitele, schopnost změnit místo bydliště, jemnost a něžnost, vzpomínky. Kromě toho reguluje zatížení a reguluje příliš sebevědomé lidi. Je velmi silný při úplňku, v té chvíli získává silný lesk. Používá se při epilepsii, ledvinových a žlučníkových kolikách.

Národy starověku věřily, že se intenzita jeho lesku mění v závislosti na měsíčních fázích, které údajně také ovlivňují jeho účinky, při dorůstajícím měsíci má moc vzbuzovat náklonnost a lásku, při přibývajícím měsíci jej lze použít k věštění budoucnosti.

Symbol lásky a jednoty emocí a rozumu, podporuje vnitřní vývoj. Rozvíjí ženské vlastnosti – plodnost, laskavost, soucitnost, mírnost, jemnost a probouzí intuici. Podporuje lymfatický průtok, zabraňuje otokům, stimuluje epifýzu, podporuje intuici, odstraňuje blokády hlasu.

Otvírá vlastní vnitřní citové bohatství. Pomáhá přijmout citlivou, vnímavou a snivou stránkou vlastní podstaty a integrovat do osobnosti. Zbavuje strachu z pocitů a působí harmonicky na citovou rovnováhu. V tělesné rovině podporuje čištění mízního systému a u žen vyváženost hormonálních procesů. Harmonizuje tekutiny ve svalech, zklidňuje mysl, dodává pocit bezpečí. Existuje i černý měsíční kámen labradorit.

Magická/rituální tradice:
Je úzce spojen s Měsícem, a proto je magicky mocnější během přibývání Měsíce.

Magické užití:
Je to kámen lásky. Přitahuje lásku a dokáže řešit problémy mezi milenci.

Má také mírně ochranné účinky. Využívá se v zahradničení, aby zahrada lépe rodila, plody byly větší a lepší. Užívá se v rituálech k obnovení nebo uchování mladistvého vzhledu. A často se využívá jako zdroj vnitřní síly.

Autor:17. října 2009 00:03