Síla lásky

Mantry > Síla lásky

 

Mantry

Pro vítězství síly lásky (video)

Pro nenásilné řešení konfliktů a pro vyléčení hněvu, žádostivosti a negativity pomocí otevření srdce. Rama mantra je prám, který nás převeze přes oceán neštěstí.

mantry_log

Pro vítězství síly lásky

OM SRI RAM JAJ RAM JAJ JAJ RAM

(óm šrí rám džej rám džej džej rám)

 

separator01

Účel:
HanumanPro nenásilné řešení konfliktů a pro vyléčení hněvu, žádostivosti a negativity pomocí otevření srdce. Rama mantra (také známá jako Taraka mantra) je prám, který nás převeze přes oceán neštěstí. Probouzí ducha lásky. Znamená: “Vítězství Rámovi, vítězství pro sílu lásky, která je Bůh.”

Mytologie:
Hanuman, magický opičák, jednou postavil most přes oceán silou Rama mantry. Držel na vodě základní kameny pomocí meditace a pečlivým napsáním “ÓM ŠRÍ RÁM DŽAJ RÁM DŽAJ DŽAJ RÁM”. Ráma, Bůh sám se rozhodl ukázat, jak je tato mantra důležitá. S velkým obřadem zvedl Ráma obrovský bludný balvan a vyhodil jej daleko do vody. Kámen se ihned potopil. Opičí stavitelé mostu zavyli smíchem a Ráma předstíral, že je zmaten. Ráma požádal Hanumana o vysvětlení. Hanuman řekl: “Ó Nekonečný Pane, ty znáš tajemství vesmírů a srdce, víš dobře že vesmír je podepírán silou Tvé velké mantry. Kámen, který jsi hodil s takovou obřadností takovou podporu neměl. Ráma mantra podepírá ty, kteří v ní hledají ochranu. Ti, kteří zapomenou na Boha se potopí.”

Komentář:
Tuto mantru zpívají každý den miliony lidí s miliony různých obměn melodií a rytmů. Navíc k tomu, že je zdrojem velkého eposu Rámajány, říká se o ní, že jedno opakování této mantry má stejný účinek jako zpívání tisíce svatých slov.

separator01

separator01

 

mantry_log

Pro pravdu, lásku a krásu

ÓM SATYAM ŠIVAM SUNDARAM

Nekonečná pravda, láska a krása

Tato mantra člověka naplní vznešenými ctnostmi. Óm Satyam se vztahuje ke sféře a zdroji pravdy ve vesmíru. Šivam je zdroj lásky, Sundaram zdrojem krásy.

Doporučení:
představte si vlny pravdy, lásky a krásy, které vás při zpěvu této mantry oblévají.

separator01

Autor:23. května 2010 20:42