Jaspis

Jaspis

Kámen dlouhověkosti

Je kamenem, který je vhodný na solar plexus. Ochraňuje před negativní energií, zmírňuje neštěstí a přispívá k poznání příčin a následku karmy. Provází do minulých životů a uvolňuje vzpomínky.

Kámen dlouhověkosti. Vyskytuje se v mnoha barevných odstínech, které se hodí na jednotlivé čakry.

O jeho pomoc můžeme poprosit při:

  • ženských onemocněních, nevolnosti, chudokrevnosti – zmírňuje nedostatek železa v krvi, zvláště ve spojení s hematitem
  • depresích, nechutenství a pochopení

Posiluje játra a srdce.

Jaspis

Je kamenem, který je vhodný na solar plexus. Ochraňuje před negativní energií, zmírňuje neštěstí a přispívá k poznání příčin a následku karmy. Provází do minulých životů a uvolňuje vzpomínky. Má rád vítr a vzduch.

Nabíjí se měsíční energií a také na nepřímém slunci (podle barvy). Teplé barvy snesou slunce.

Magické užit všeobecné: Jaspis je kámen mnoha barev. Obecně se nosí pro podporu myšlení a k potlačení nebezpečných tužeb či rozmarů, které by mohly vést k nebezpečným situacím. Chrání nás jak před fyzickými, tak i před nefyzickými riziky. Během porodu jej drží rodičky, aby zmírnily bolesti během porodu, a aby kámen ochránil ji i dítě.

Každá barva jaspisu má svou magickou povahu a užití:

Červený – nositel životodárné energie. Jeho zemitá barva aktivuje naši vůli, odvahu a vytrvalost. Přináší skromnost, pochopení a lásku.

červenýV léčitelství se používá na posílení krevního oběhu, v centru vitality (solar plexus) společně s křišťálem a magnezitem léčí zažívací potíže, ulehčuje při nadýmání a zácpě. Také pomáhá aktivovat činnost jater, žlučníku, sleziny a slinivky břišní. Přiložen na močový měchýř pomáhá při léčení ledvin a močových orgánů. V 1. čakře pomáhá léčit problémy se sexuálním pudem, impotenci a neplodnost. Pozitivně ovlivňuje tvorbu krve, tiší krvácení a pomáhá při hemoroidech. Pomáhá také při nepravidelné nebo bolestivé menstruaci.

Planeta: Mars
Element: oheň

Magické užití: Nosíval se během válek, kdy chránil svého nositele před otravou a snižoval horečky. Jelikož je to vynikající ochranný kámen, využívá se hlavně v obranné magii. Odráží negativitu zpět k tomu kdo jí vyslal. Užívá se také v léčitelství a během léčivých kouzel.

Nosí jej mladé ženy, aby pozvedl jejich krásu a půvab.

Zelený – kámen srdečního centra. Jeho barva nám vnáší harmonii a rovnováhu do našich dnů. Pod jeho vlivem pochopíme pravidla přírody a ztotožníme se s zelenýnimi.

V centru hrdla aktivuje chuťové buňky a zjemňuje chuť. V centru solaru snižuje zvýšenou kyselost žaludečních šťáv. Celkově zbavuje organismus jedovatých zplodin a odpadních látek.

Planeta: Venuše
Element: země

Magické užití: Je léčivým amuletem a talismanem zdraví. K podpoře uzdravování obklopíme zapálenou zelenou svíci zeleným jaspisem. Tento rituál se také používá k zahnání nemocí.

Zbavuje nočních můr a podporuje klidný spánek. Nosí se pro větší pochopení emocí a duševních stavů druhých.

Žlutý – kámen vytrvalosti a porozumění. Vštěpuje nám vytrvalost a snášenlivost v rámci rodinného života.žlutý

Zdravotně ho oceníme zejména při problémech trávicího traktu, při střevních chorobách, zácpě a při žaludečních vředech. Povzbuzuje činnost jater, žlučníku a slinivky břišní. Pomáhá při slabosti močového měchýře. Také aktivuje činnost hymu. Zjemňuje čich a posiluje imunitní systém.

Očista: Několik minut pod proudem vlažné vody nebo přes noc v misce vody, nej- lépe společně s křišťálem. Nabíjení: na přímém slunci libovolně dlouho.

hnědýHnědý:
Planeta: Saturn
Element: Země

Magické užití:
Nosí se pro soustředění a uzemnění, zvláště po těžkém magickém rituálu, psychické nebo duchovní práci. Nosit by jej měl nosit každý, kdo má skony žít s hlavou v oblacích až k bodu ohrožení svého fyzického života.

Autor:15. října 2009 23:49