Jantar

Jantar

Kámen světla a slunce

Jantar je také důležitý z hlediska léčitelství. Nosí se jako obecný ochránce zdraví a ke zmírnění nebo vyléčení nemoci; ke zvýšení síly, pro obchodní úspěchy nebo k podněcování přívalu peněz vstříc mágovi.

JantarPlaneta: Slunce
Element: oheň, Akaša
Božstvo: Velká Matka
Síly: štěstí, léčení, síla, ochrana, krása, láska

Podporuje a pomáhá při samoléčbě a oživuje vnitřní orgány – dodává jim energii.

Posiluje:

  • močový měchýř, játra, srdce
  • vůli, rovnováhu (při psychické nevyrovnanosti)
  • jangovou energii

Je kamenem, který pohlcuje negativní energii, a proto je potřeba ho vždy vyčistit. Je vhodný pro lidi, kterým se nelíbí ve fyzickém těle, rozpouští příčiny poruch, pocházejících z nerovnováhy mezi elementy.

Magická/rituální tradice: Není to kámen, nýbrž zkamenělá pryskyřice jehličnatých stromů období oligocénu. Často obsahuje kousky hmyzu či rostlin, které před milióny let spadly do lepkavé pryskyřice.

Protože je jantar zkamenělinou, spojuje se s časem, koloběhem života a dlouhověkostí. Je spojován s Akašou, která je „pátým elementem“, který ovládá a spoutává zemi, vzduch, oheň, vodu a v určitém slova smyslu je jejich nejvyšším zdrojem. Akaša je také symbolem života a živých věcí.

Na některých současných sabatech kultu Wicca nosí ženy – obvykle velekněžky – náhrdelníky tvořené střídajícími se korálky jantaru a gagátu. I když se používání těchto kamenů liší, říká se, že tyto dva kameny představují Bohyni a Boha, ženský a mužský princip, projektivní a receptivní síly přírody – výrazně zvyšují účinky magie.

Jantar třený o vlnu či hedvábí se elektricky nabíjí a jeho starořecký název byl elektron.
Všechny toto vlastnosti, činí z jantaru jednu z nejrozšířenějších a nejvíce ceněných magických substancí všech dob a míst na Zemi.

Magické užití: Jantar se používá téměř pro jakýkoliv magický účel, kouzlo nebo rituál.

Jantarové náhrdelníky chrání svého nositele. Je to mocný amulet proti negativní magii a je obzvláště účinný při ochraně dětí.Jantar_2

Pokud máte pocit, že jste vystaveni silné negativní energii, zapalte bílou svíci, položte ji na zem a posaďte se před ni s hrstí malých jantarových korálků, vytvořte z nich kolem sebe kruh. Seďte uvnitř kruhu, obnovujte svou energii a uzavírejte se jakýmkoli vnějším vlivům.

Čarodějky, vědmy a šamani nosí jantarové korálky k posílení svých kouzel. Větší kus jantaru umístěný na oltáři zvyšuje účinnost našich kouzel a magie.

Jantar se nosí k pozvednutí krásy a přitažlivosti, osamělým přitahuje přátele a podněcuje štěstí.

Je vysoce senzitivní a magnetický. Nosí se k přivábení lásky a k zvýšení prožitku člověka z příjemných aktivit, včetně sexu. Malé kousky se přidávají do bylinných směsí přitahujících lásku, nebo se nosí poblíž srdce k přivábení partnera.

Je také důležitý z hlediska léčitelství. Nosí se jako obecný ochránce zdraví a ke zmírnění nebo vyléčení nemoci. Nosí se k ochraně nebo úlevě před křečemi, hluchotou, šílenstvím, bolestí v krku, bolení v uších, bolestí hlavy, zubů, astmatem, revmatismem, zažívacími potížemi a téměř všemi vnitřními onemocněními. Jantarová koule držená v rukách snižuje horečku.

Nosí se ke zvýšení síly, pro obchodní úspěchy nebo k podněcování přívalu peněz vstříc mágovi. Hraje svou roli také v kouzlech vábení, jako jsou rituály pro přivolání lásky, peněz, síly a úspěchu. Špetka jantarového prášku přidaná do jakéhokoliv kadidla zvyšuje jeho účinnost.

Autor:16. října 2009 00:18