Jadeit

Jadeit

Posvátný kámen

Samotný kámen se považuje za nositele štěstí. Říká se, že má také moc nad počasím. Je velkou silou házen do vody, aby přinesl mlhu, déšť nebo sníh. V Číně jej vybrušují do tvaru motýla, aby přivolal lásku.


Lidové názvy: Piedra de hijada (španělsky „boční kámen“)jadeit_afryk_dwukolor
Planeta: Venuše
Element: voda
Božstvo: Kwan Yin, Maat, Buddha
Síly: láska, léčení, dlouhověkost, moudrost, ochrana, zahradničení, prosperita, peníze

Magická/rituální tradice: Používá se k výrobě hudebních nástrojů, včetně xylofonů, gongů a závěsných zvonků. Udeřením kamene, vydává zvučný tón. Tyto nástroje se užívaly při rituálech v Číně, Africe a u Indiánů kmene Hopi.

V Číně je jadeit posvátným kamenem. Vytvářely se z něj oltáře Měsíce a Země, stejně jako zobrazení Buddhy a různých božstev.

Samotný kámen se považuje za nositele štěstí. Říká se, že má také moc nad počasím. Je velkou silou házen do vody, aby přinesl mlhu, déšť nebo sníh.

Magické užití: Je to starodávný kámen přitahující lásku. V Číně jej vybrušují do tvaru motýla, aby přivolal lásku. Dává se často jako zásnubní dárek.

Uklidňující barva jadeitu má  léčivé účinky. Pomáhá tělu k celkové regeneraci. Působí především na ledviny, srdce a žaludek. Je výborný též i jako prevence před nemocemi a zdravotními problémy. Kousek jadeitu se nosí při práci na zahradě, aby zlepšil zdraví rostlin. Nejvhodnější je zakopat čtyři kousky jadeitu přímo podél obvodu zahrady.

Pro nabytí moudrosti se nosí na sobě či u sebe, nebo přikládá k třetímu oku. Moudrost nespočívá ve znalostech. Je správným využitím nebo zavrhnutím vstřebaných znalostí. Jadeit posiluje mentální schopnosti a napomáhá dedukci.

Je to také kámen ochranný. Chrání před neštěstím a nehodami. Pokládá se na oltář spolu s fialovými svíčkami nebo se nosí během provádění obranné magie.

Autor:



16. října 2009 00:21