Kalcit

Kalcit

Jedinečný a rozmanitý

Kalcit pomáhá překonávat pocity lenosti a stavy spojené s nedostatkem motivace a ztrátou tvůrčího potenciálu. Stimuluje fyzické tělo k aktivitě a duši nedovolí zůstávat ve vyjetých kolejích.

Kalcit je kámen, který je schopen výrazně zesilovat a čistit energii ve svém okolí – odvádí negativní a posiluje pozitivní. Schopnost zesilovat energii je dána jeho schopností dvojlomu – vše, co jím prochází, se zdvojí. Lze jej využít k pročištění, energetizaci a sladění činnosti celého energetického systému stejně tak jako k pročištění a nabití energie v prostoru. Umístění kalcitu v prostoru, kde se setkává větší množství lidí, zlepší, projasní a celkově rozveselí atmosféru, podpoří vitalitu a tvořivost všech zúčastněných. Je to vhodný kámen spíše pro neformální a přátelská setkání, nebo pokud je třeba odlehčit tíživou atmosféru.

Kalcit

Činorodost:
Kalcit pomáhá překonávat pocity lenosti a stavy spojené s nedostatkem motivace a ztrátou tvůrčího potenciálu. Stimuluje fyzické tělo k aktivitě a duši nedovolí zůstávat ve vyjetých kolejích. Zásadním způsobem tak urychluje duchovní vývoj, ochotu pohnout se kupředu, zbavit se předsudků a v případě potřeby i změnit přístup k věci a zastaralé vzorce chování. Především ovšem člověka podněcuje k tomu, aby své myšlenky proměňoval v činy a uskutečňovat své cíle.

Spiritualita:
Ačkoli kalcit dodává velké množství energie fyzickému tělu, je to velmi duchovní kámen, který zprostředkovává člověku kontakt s vyšší moudrostí a vyššími úrovněmi vědomí. Rozvíjí parapsychické schopnosti jako jasnozřivost a astrální cestování a tyto nadsmyslové zkušenosti pomáhá využít pro duchovní vývoj.

Rozum:
Kalcit rozvíjí emoční inteligenci, propojování rozumu a citu a chápání souvislostí. Bystří mysl, zlepšuje schopnost vhledu, analýzy a úsudku. Je to velmi vhodný kámen pro studium a učení jelikož zlepšuje soustředění, posiluje paměť a schopnost ukládat informace podle důležitosti. Díky spojení rozumu s duchovnějšími oblastmi podporuje rozvoj uměleckých vloh, kreativitu a tvůrčí schopnosti.

Vyrovnání:
Kalcit přináší klid a duševní i energetickou rovnováhu. Posiluje přirozenou sebedůvěru a schopnost překonávat nezdary a překážky. Překonává neklid, úzkost, strach, depresi a negativní emoce. Přináší naději v lepší zítřek, ztišení, relaxaci, ochranu a podporu.

Účinky na tělesné úrovni:
Elixír z kalcitu má velmi silný a rychlý účinek. Zlepšuje stav všech pojivových tkání, zejména kostí, kloubů, zubů, nehtů a kůže. U dětí podporuje růst. Posiluje imunitu, srážlivost krve a hojení tkání. Vhodný je pro všechny chronické i akutní kožní problémy. Zmírňuje žaludeční a střevní obtíže (podporuje příznivou střevní mikroflóru).Snižuje teplotu, odstraňuje bolest a pomáhá při léčbě zánětlivých procesů (modrý, zelený).

(Zdroj: http://www.sily.cz/index.php?id=35&type=1)

Lidové názvy: vápenec
Síly: spiritualita, soustředění, klid, láska, léčení, pročištění, peníze, ochrana, energie

Magické užití: Má jedinečnou optickou vlastnost dvojlomu a proto se užívá v kouzlech ke „zdvojení síly“ obřadu. Pokládá se na oltář nebo se nosí během magického rituálu.

Čirý kalcit
Planeta: Měsíc
Element: voda

Magické užití: Používáme jej v duchovních rituálech. Je ideálním ohniskem rozjímání během meditace.

Růžový kalcit
Planeta: Venuše
Element: voda

Magické užití: Držený v ruce uklidňuje, koncentruje a uzemňuje. Používá se také v rituálech lásky.

Modrý kalcit
Planeta: Venuše
Element: voda

Magické užití: Je léčivým kamenem. Pro uzdravení jej nosíme na sobě, nebo jej umístíme mezi dvě hořící modré či fialové svíce. Používá se také během obřadů pročištění.

Zelený kalcit
Planeta: Venuše
Element: země

Magické užití: Tento kámen přitahuje do domácnosti peníze a prosperitu, obzvláště je-li každé ráno na chvíli obklopen hořícími zelenými svícemi.

Oranžový kalcit
Planeta: Slunce
Element: oheň

Magické užití: Je ochranným kamenem. Pokud jej držíme v ruce, dodává tělu energii.

Autor:15. října 2009 23:28