Hematit

Kameny a minerály > Hematit
Hematit

Kámen krve

Hematit je velice účinný při takzvaném vytahování nemoci z těla. Jako všechny ostatní kameny se vizualizuje držený v ruce a pak pokládá na kůži přímo nad postiženou oblast. Nejznámější léčivý účinek je zastavování krvácení.


HematitLidové názvy: krevní kámen, krevel, sopečný plivanec
Planeta: Saturn
Element: oheň
Síly: léčení, uzemňování, věštění.

Je blahodárným kamenem na srdce, krev, tvorbu krve a krevní oběh dodávajícím železo do krve. Posiluje plíce a tvorbu červených krvinek. Podporuje životní sílu, v nemoci nám pomáhá najít skryté zásoby a rychleji uzdravit tělo. Pomáhá i v době vyčerpání a to jak psychického tak tělesného

O jeho pomoc můžeme poprosit při:

  • onemocnění kloubů, páteře, bolestech žaludku a žlučníku, některých ženských onemocněních, problémech s prostatou

Chrání ženský princip u žen, které jsou vystavené špatným vlivům. Též dům a domov.

Nabíjí se měsíční energií a také na nepřímém slunci.

Magická/rituální tradice: Je to zvláštní, těžký, tvrdý a stříbřitě šedý kámen. V dávných dobách se hovořilo o hematitu jako o krevelu. Je to krásný a okouzlující kámen. Má zvláštní vlastnost „léčit“ sám sebe.

Magické užití: Hematit je velice účinný při takzvaném vytahování nemoci z těla. Jako všechny ostatní kameny se vizualizuje držený v ruce a pak pokládá na kůži přímo nad postiženou oblast. Můžeme si také z malých kamínků vyrobit náhrdelník a nosit jej jako prevenci před nemocemi. Nejznámější léčivý účinek je zastavování krvácení. Když jej přitlačíte ke krvácející ráně, po chvíli můžete pozorovat, jak krvácení ustává. Podržený pod nosem jej „uzamyká“, tzn. zastavuje tok krve a zabraňuje tak krvácení z nosu. Nosí se také k léčbě horeček a jako všeobecný zdravotní talisman.

Čtení budoucnosti: Ve ztemnělé místnosti zapálíme červenou svíci, usadíme se před ni a podržíme velký kus hematitu tak, aby se v něm světlo svíčky odráželo. Pozorujme odlesk a představujme si svou otázku. Odpověď přijde záhy sama.

Autor:16. října 2009 02:02