Heliotrop

Kameny a minerály > Heliotrop
Heliotrop

Vítězství, odvaha, očista

Má příznivý vliv na tvorbu červených krvinek, čistotu krve i její přirozený chod v organismu. Doporučuje se v případech oslabené imunity, při a po léčbě zánětlivých onemocnění. Očistně působí i na duši.


HeliotropPlaneta: Mars
Element: oheň
Přidružená bylina: Otočník (Heliotropum europaeum)
Síly: zastavení krvácení, léčení, odvaha, právní záležitosti, bohatství, síla, moc, neviditelnost, obchod, zemědělství

Vlastnosti a léčivé použití:

Heliotrop bývá poset červenými skvrnami připomínající krev – to předurčuje jeho pozitivní vliv na tvorbu červených krvinek, čistotu krve i její přirozený chod v organismu. Doporučuje se v případech oslabené imunity, při a po léčbě zánětlivých onemocnění (ledviny, křeče, revmatické bolesti- masáž vodou z Heliotropu) a při zklidnění při horečkách. Stejně tak očistně působí na naši duši.

Duševní očista, energie, spoluúčast se světem kolem, rozvaha, nadhled, intelekt, stimulace organismu, imunitní systém, mízní a cévní soustava, očista krve, regulace srdeční činnosti, podpora funkcí žaludku, jater, žlučníku, sleziny a střev. Nepříznivé vlivy prostředí, stres, nervozita, agrese, ledvinové problémy, záněty žil a nervů, infekční onemocnění, revmatismus, chudokrevnost, hemeroidy, jedy.

Magická/rituální tradice: Heliotrop nosívali již ve starém Babylonu, aby zdolali nepřítele. Ve starém Egyptě se užíval k otevírání dveří, přetrhávání pout a dokonce i ke strhávání kamenných zdí.

Magické užití: Sportovci jej nosí ke zvýšení fyzické síly a vítězství na soutěžích. Nosí se k prodloužení života, dodává odvahu, zklidňuje obavy a likviduje vztek.

Protože je zelený, používá se v kouzlech na bohatství, peněz a obchodu. Heliotrop uložený v pokladně přitahuje peníze, nošený v kase nebo peněžence vábí bohatství.

U těhotných žen nošený na paži zabraňuje potratu a nošený na stehně k ulehčení porodu.
Pro dosažení neviditelnosti, se heliotrop pomazával čerstvými květy otočníku a nosil u sebe. Dnes se tento rituál používá pro dosažení „magické neviditelnosti“, když se chceme skrýt a nepřitahovat na sebe pozornost.

Ve třináctém století se do něj vyrývali kresby netopýrů. Tyto talismany nosili mágové, aby zvýšili účinnost kouzel a magických obřadů.

Autor:16. října 2009 19:35