Granát

Kameny a minerály > Granát
Granat

Oheň, vášeň, láska

Granátu je připisována zejména magická moc lásky. Je dárcem životodárné, život probouzející energie, sexuální vitality, fantazie bez hranic, touhy poznávat dosud neznámé.


GranátPlaneta: Mars
Element: oheň
Síly: léčení, ochrana, síla.

O jeho pomoc můžeme poprosit při:
Kolice, snížení horečky, spasmu, chudokrevnosti – posiluje krevní oběh a srdce.

Podporuje:

  • lásku, vášeň a sex a posiluje víru v pokračování života po fyzické smrti, poznání nadzemského a vítězství nad smrtí.
  • dodává energii pro tělo (vhodné je dát očištěný kámen do pitné vody – energetická „bomba“)

Magická/rituální tradice: Ve třináctém století se granáty nosily k odpuzování hmyzu. Také si je při loučení vyměňovali přátele, aby symbolizovaly jejich vzájemnou náklonnost a magicky zajistily, že se opět setkají.

Magické užití: Nosí se k pozvednutí tělesné síly, odolnosti a vitality – při zvýšené námaze.

V magii se  používá jako zásobárna mimořádné energie pro rituální účely. Posiluje auru a vytváří štít z vysoce nabitých pozitivních vibrací, které po vzájemném kontaktu odpuzují negativní energie.

V léčení se využívá především ke zlepšení stavu kůže, zvláště při popáleninách. Reguluje také srdce a krev.

Granát je kámen ohně, vášně, ale i proměny a čistoty srdce. Je dárcem životodárné, život probouzející energie, sexuální vitality, fantazie bez hranic, touhy poznávat dosud neznámé. Stále znovu nás podněcuje k neochabující činnosti a probouzí v nás nadšení a odvahu ubírat se cestami, kterými dosud nikdo neprošel. Podporuje naše rozhodnutí změnit překonané, je nám oporou v krizových situacích a v těžkých časech, probouzí v nás rozhodnutí změnit překonané, je nám oporou v krizových situacích a v těžkých časech, probouzí v nás nikdy nezhasínající naději. Nejohnivější z granátů je pyrop a není náhodou, že jeho název byl odvozen od slova oheň.

Červený granát nám pomáhá překonávat v sobě zábrany, které nám brání uskutečňovat svá předsevzetí. Posiluje naši vytrvalost dovést je ke zdárnému Granátkonci, jednou započaté nevzdávat. Ale granát nám nedaruje jen energii, neúnavnost a vášeň, každým dnem v nás probouzí radost žít, těšit se z prostých věcí na Zemi, nalézat okouzlení ve všem živém, co nás obklopuje a čeho jsme i my nedílnou součástí.

Červené druhy granátu posilují a aktivují celý náš organismus, povzbuzují činnost srdce, regulují krevní oběh a tlak, podporují tvorbu červených krvinek. Jeho neméně pozitivní léčebný vliv je od nepaměti znám a využíván při poruchách rozplozovacích orgánů a impotenci psychického původu. Valounkem granátu můžeme masáží zmirňovat revmatické bolesti. Granátovou vodu vnitřně posiluje funkci jater a sleziny, zevně hojí zánětlivá kožní onemocnění.

Hessonit, hnědočervená odrůda grossuláru, léčí různá ochromení s důrazem na nervy a klouby, aktivuje sníženou schopnost pohybového ústrojí, posiluje ochablé svalstvo. Zelené druhy granátu nám pomáhají překonávat depresivní stavy, návaly melancholie, které se zákonitě projevují v těle jako celková vyčerpanost. Granátová voda má zevně uklidňující a regenerující účinky na unavenou pleť a sliznici, vnitřně játra a přilehlé orgány, které současně i čistí. Grossulár zelené barvy ovlivňuje tvorbu a růst kostí, ale i jinak je účinný při kostních nemocech, jako je např. osteoporóza. Položíme-li červený granát na čakru základu a zelný na čakru srdce, propojíme sexuální žádostivost základu s nadosobní láskou srdce. Obousměrný tok energie mezi nimi zbaví tuto dráhu eventuálních blokád. Srdce projasňuje sexuální aktivitu pohlavních orgánů láskou, zatímco pohlavní pud svým energetickým potenciálem potlačuje zvýšenou přecitlivělost a emocionální výkyvy srdce.

Černý granát, melanit, patřící do vedlejší čakry rukou, zbavuje náš citový a sexuální život blokád.

Očista: granáty čistíme pod vlažnou tekoucí vodou, nebo přes noc v misce. Nabíjet je můžeme libovolně dlouho na slunci, dokud necítíme jak z nich sálá očistný žár.

Autor:16. října 2009 19:56