Fosílie

Kameny a minerály > Fosílie
Fosilie

Hadí kámen

Fosílie se používají jako ochranné předměty. Uchovávají se doma nebo se z nich dělají šperky, které se pak nosí k pozvednutí své přirozené obrany. Vzhledem ke svému stáří, se nosí jako amulety k prodloužení délky života.


FosilieLidové názvy
: Mořská houba, kámen Čarodějek, amonit, hadí kámen, draconites
Síly:
elementární síla, návrat minulého života, ochrana, dlouhověkost.

Magická/rituální tradice: Fosílie jsou pozůstatky – nebo negativní otisky – pravěkých tvorů, rostlin, zahynulých před milióny let. Za tuto dobu se přeměnily v kámen. Protože byly kdysi živé, jsou fosílie spojeny s Akašou, pátým elementem.

Rituální užití je spjato s dávnou minulostí. Byly nalezeny na neolitických pohřebištích v Evropě. Proč tam byly? Nejspíše je tam uložily pro ochranu, jako průvodce do jiného světa či zajištění znovuzrození. Šamani používají fosílie jako nástroje síly k zesílení energie. Mnozí ze současných vyznavačů Wiccy je umísťují na své oltáře, a to kvůli jejich mystické hodnotě.

Magické užití: Fosílie se používají jako ochranné předměty. Uchovávají se doma nebo se z nich dělají šperky, které se pak nosí k pozvednutí své přirozené obrany. Vzhledem ke svému stáří, se nosí jako amulety k prodloužení délky života. Můžeme je umístit na oltář jako symboly země a dvojsmyslnosti času, nebo pro zvýšení síly magických rituálů.

Používají se také k vyvolání vzpomínek na minulé životy.
Takový rituál provádíme v noci a mějme při něm na sobě krystal křišťálu, který nás ochrání před přílišným rozrušením nebo magickým poškozením, zatímco vy budete v duchovním stavu.

Meditujte nad fosílií, podívejte se na ni a myslete na její stáří, slaďte se s ní, vnímejte její minulý – přítomný čas. Potom, v místnosti osvětlené pouze světlem svící nebo měsíce, fosílii podržte ve své receptivní ruce. Uklidněte svou mysl, zhluboka dýchejte a probuďte své psychické vědomí. Vnímejte ten život, to tělo, tu osobnost, která z vás vychází. Posouvejte energii své duše přes narození, přes smrt, k jinému životu. Zažijete-li  prožitek či zkušenost, která vás znepokojí, upusťte fosílii a vrátíte se do přítomnosti. Při vykonávání tohoto rituálu buďte opatrní. Návraty do minulosti mohou méně zkušeným způsobit více škody než užitku… Další z řady fosílií je například jantar a gagát, které jsou proslulé svým využitím v magii.

Autor:16. října 2009 20:59