Fluorit

Kameny a minerály > Fluorit
Fluorit

Kámen třetího oka

Je kamenem vhodným pro lidi, pracujícím pod tlakem. Pomáhá mysli usměrnit poznání ku prospěchu celé planety a všeho živého. Je vhodným kamenem na vyšší čakry, kterým dává pocit splynutí s Univerzem.

Je vysoce duchovní kámen, který byl poslán z vyšších dimenzí na pomoc našemu vývojovému procesu na zemi.

O jeho pomoc můžeme poprosit při:

  • bolestech v uších, pro ulehčení porodu, mentálních chorobách, soustředění
  • pro zpomalení růstu karcinogenního nádoru (spolu s malachitem)
  • pro klidný spánek v noci a také proti strachu, který pociťujeme v noci

Fluorit

Podporuje a rozvíjí intelekt – zvyšuje IQ. Rozvíjí schopnosti  a pochopení existence vyšších dimenzí. Napomáhá vidět realitu namísto iluzí. Vyrovnává pozitivní a negativní aspekty mysli.

Je kamenem vhodným pro lidi, pracujícím pod tlakem. Pomáhá mysli usměrnit poznání ku prospěchu celé planety a všeho živého. Je vhodným kamenem na vyšší čakry, kterým dává pocit splynutí s Univerzem. Je též kamenem meditačním – kámen třetího oka.

Očista: čistíme jej pod proudem vlažné vody nebo přes noc v misce vody. Nabíjíme jej ve stínu mimo dosah slunečních paprsků nebo v noci za úplňku společně s křišťálem.

Má mnoho barevných variant. Může být čirý, zelený, fialový, oranžový, červený, růžový, nebo jako na obrázku kombinovaných barev a v mnoha odstínech zmiňovaných barev.

Podle toho jakou má barvu také ovlivňuje příslušnou čakru.

FluoritFialový: pomáhá nám v soustředění se při meditaci, zjemňuje oscilaci mozkových buněk a otevírá tak našemu duševnímu úsilí vstup a kontakt s vyšší rovinnou skutečnosti, proto je nazýván kamenem mudrců. Taktéž posiluje naši rozeznávací schopnost. Pomáhá při bolesti hlavy a migréně.

Modrý: pomáhá jako prevence proti chřipce, nachlazení a pomáhá při chorobách dýchacího ústrojí. Ve stáří spolu s fialovým pomáhá udržet jasný rozum.

Zelený: pomáhá při alergii a astmatu.

Žlutý: tlumí stres a blahodárně působí při žaludečních problémech.

Oranžový: aktivuje funkci sleziny a jater, zmírňuje zánětlivá onemocnění ledvin a močového měchýře (v těchto případech je dobrá i jeho voda).

Červený: aktivuje psychicky oslabenou potenci.

Duhový (použitelný pro všechny čakry): vyrovnává duševní a citový život a uvolňuje napětí. Při prvních příznacích onemocnění přináší tělu úlevu a duši mír.

Vnitřně používaná fluoritová voda pomáhá pročistit celý organismus a zbavuje ho látek, které jej zatěžují. Preventivně zabraňuje tvorbě nádorů. Kloktání této vody zabraňuje vzniku zubního kazu. Pomáhá při cévních chorobách, regeneruje pleť a sliznici, podporuje růst kostí, funkci žláz a trávení. Pomáhá při komplikovaném těhotenství.

Magické užití: Je jedním z kamenů Nového věku. Nemá dlouhou historii magického užití. Jeho vlivy se dnes teprve objevují. Obecně fluorit pracuje s vědomou myslí. Je užitečný v posilování vašich myšlenek. Potlačuje silné emoce a urovnává myšlení, zabraňuje zoufalství, vzteku a potlačuje deprese. Je také výborným pohlcovačem negativní energie. Je dobré jej umístit k PC nebo TV. Někteří mágové fluorit používají k posílení účinků jiných kamenů.

Autor:16. října 2009 21:14