Diamant

Kameny a minerály > Diamant
Diamant

Očistný a smiřující

Přestože není diamant kamenem lásky, nosí se k zajištění věrnosti a smiřování rozhádaných milenců.  Zbavuje nočních můr, podporuje noční spánek,  využívá se při meditacích a duchovních činnostech.


DiamantPlaneta: Slunce
Element: oheň
Přidružené kovy: platina, stříbro, ocel
Síly: spiritualita, sexuální dysfunkce, ochrana, odvaha, klid, smíření, léčení, síla.

Je  kamenem klidu, zbavuje nočních můr a podporuje noční spánek.

Magická/rituální tradice: Legenda praví, že Evropané poprvé „objevili“ africké diamanty v koženém váčku jistého šamana. Takže je pravděpodobné, že je africký šaman mohl používat stejně jako šamani v jiných částech světa používají krystaly křišťálu.

V dávných dobách se nosily jako leštěné kameny. Dnes jsou vybrušovány do faset, lze tak docílit mnohem většího optického efektu. Kámen byl a stále je ceněn pro svůj spektrální žár.

Magické užití: Využívá se při meditaci a duchovních činnostech, pro podporu spirituality, ba dokonce extáze – šamanský rituální stav vědomí.
Pokud jej nosíte u sebe či na sobě, podporuje vaši sebedůvěru ve vztazích s opačným pohlavím. V záležitostech sexuality je diamant očistným pročišťujícím a uvolňujícím kamenem. Nosí se také k překonání neplodnosti.

Přestože není diamant kamenem lásky, nosí se k zajištění věrnosti a smiřování rozhádaných milenců.

Vzhledem ke své tvrdosti a spojení se Sluncem užívá se při kouzlech pro zvýšení fyzické síly, ke zvýšení odvahy.

Diamant je, vzhledem ke své třpytivé povaze považován za ochranný kámen. Pro dosažení nejlepších výsledků a proto, aby svému nositeli zajistil štěstí, by měl být vybroušen do tvaru šestistěnu.

Autor:



16. října 2009 21:34