Děrované kameny

Kameny a minerály > Děrované kameny
Odinovy kameny

Ódinovy kameny

Pro podpoření léčebného procesu v těle, nabijte děrovaný kámen, aby nemoc pohltil. Kámen pak vložte do vany plné horké, osolené vody a několik minut se v ní máčejte.


děrované kamenyLidové názvy: děravé kameny, posvátné kameny, Odinovy kameny
Element: voda
Božstvo: Odin, Velká Matka
Síly: ochrana, léčení, proti nočním můrám, posílení psychiky, zrak.

Magická/rituální tradice: Podle eposu Edda se Odin, aby ukradl „medovinu básnictví,“ proměnil v červa a protáhnul se skrze otvor v kameni. Možná kvůli tomuto mýtu byly děrované kameny známé jako „Odinovy kameny“.

Magické užití: Tyto kameny s přírodně vzniklými otvory vytvořenými působením eroze, větru či vln jsou ceněny jako ochranné předměty. Zavěšují se nad postel proti nočním můrám. Nosí se okolo krku nebo se zavěšují na vstupní dveře k ochraně. Pozvedávají psychiku.

Když někde na opuštěném místě, které je osvícené měsícem, podržíme děravý kámen u svého otevřeného oka, díváme se skrz něj, můžeme vidět přízraky, duchy, či jiné nefyzické bytosti.

Pro podpoření léčebného procesu v těle, nabijte děrovaný kámen, aby nemoc pohltil. Kámen pak vložte do vany plné horké, osolené vody a několik minut se v ní máčejte. Opakujte každý den po dobu jednoho týdne. Poté kámen očistěte a dle potřeby opakujte.

A nakonec, říká se, že hledění skrz děrované kameny – za plného denního světla, a to i doma – zlepšuje zrak.

Autor:16. října 2009 21:38