Beryl

Beryl

Magický a mocný

Další kámen, který si mezi sebou vyměňují milenci, aby posílili svůj vztah, a který nosí k přivolání lásky. Posiluje také naši auru – vytváří kolem nás energetické pole, které vyvolává pozitivní pocity v lidech.


BerylPlaneta: Měsíc
Element: voda
Božstvo: Poseidon, Neptun, Tiamat, Mara
Přidružená bylina: mořská chaluha
Síly: psychika, léčení, láska, energie, proti pomluvám

Magická/rituální tradice: V dávných dobách lidé beryl využívali v rituálech na přivolání deště.

Magické užití: Beryl je spjatý s mořem a stejně jako akvamarín se nosí při plavbách k ochraně před bouří. Chrání také před utonutím a také před mořskou nemocí.

Nosí se, aby zabránil očarování, k utišení strachu a pozvednutí optimismu a radosti. Dlouho se používal také k povýšení duševního vědomí (byl nazýván kamenem věštců). Berylové koule se kdysi považovaly za lepší než koule křišťálové. Tak jak to uvádějí dávné magické předpisy, mělo by se z berylu, pro nejmocnější výsledky, čtení budoucnosti praktikovat pouze během přibývání Měsíce. Protože je spojen s měsíční energií může se nosit nebo umísti na oltář během úplňkových rituálů.

Když něco ztratíte, podržte beryl v ruce a představujte si daný předmět. Uklidněte svou mysl a nechte svému vyššímu Já ukázat místo, kde se nachází.

Je to další kámen, který si mezi sebou vyměňují milenci, aby posílili svůj vztah, a který nosí k přivolání lásky. Používá se také ke zmírnění jaterních onemocnění, zduřelosti žláz a očních potíží.

Beryl také posiluje naši auru, a tak ji chrání před negativními vlivy okolí. Úloha aury se ale neomezuje jen na naši ochranu. Pokud je její záření čisté, vytváří kolem nás energetické pole, které vyvolává pozitivní pocity v lidech, kteří se ocitnou v jejím dosahu. Jinými slovy, přitahujeme na sebe jen lásku a dobro, neboť lidé a vše živé kolem nás pod vlivem jejího vyzařování tak podvědomě cítí a nemohou tedy jinak jednat. To však současně od nás předpokládá žít ctnostně a v pravdě, stále na sobě pracovat a eliminovat v sobě veškeré negativní vlastnosti. Jak již vyplývá z jeho názvu, posiluje beryl stárnoucí a nemocný zrak.

Pomáhá také při nadýmání, staví, posiluje srdce, reguluje krevní oběh, čistí zvápenatělé artérie a nakonec je i příznivě podpůrným činitelem při léčení rakoviny v počátečním stádiu. Tiší menstruační bolesti a udržuje ohrožené těhotenství. Hojí záněty žaludku a střev a jako koupel léčí i hemoroidy.

Beryl lze použít pro všechny čakry i na místa poruch jako podpůrný prostředek jeho drahokamových druhů. Větší krystal uplatníme i při přípravě smaragdových, akvamarínových a morganitových elixírů.

Očista: stejně jako u všech jeho drahokamových odrůd s tím rozdílem, že dobu očisty a nabíjení prodloužíme. Vzhledem k jeho nižší citlivosti jej můžeme krátce vystavit i přímým slunečním paprskům.

Autor:16. října 2009 22:21