Avanturín

Kameny a minerály > Avanturín
Avanturin

Hráčský talisman

Je kamenem štěstí, přátelství a pomáhá také navazovat spojení s mimozemskou energií a učí nás nejhlubšímu propojení s přírodou.  Patří k nejvšestrannějším a nejúčinnějším kamenům.


AvanturínPlaneta: Merkur
Element: voda
Síly: Mentální síly, zrak, hazard, peníze, klid, léčení, štěstí.

O jeho pomoc můžeme poprosit při:

  • onemocněních kůže (i těch, které vznikly z nervových poruch), onemocněních očí, psychosomatických poruchách

Podporuje:

rovnováhu a vyrovnanost těla a duše, vnitřní harmonii a klid. Pomáhá přestát významné změny v živote člověka. Srovnává nervový neklid srdce.

Je kamenem štěstí, přátelství a pomáhá také navazovat spojení s mimozemskou energií a učí nás nejhlubšímu propojení s přírodou.

Magické užití:
Zelený avanturín se nosí k posílení zraku. Dále se nosí nebo používá v kouzlech přitahování peněz, ke zvýšení vnímavosti, k pozvednutí inteligence.
Využívá se také v magii hazardních her a je populárním hráčským talismanem. Jeho zelená barva nám také říká, že má uklidňující účinky a urychluje léčení.

Patří k nejvšestrannějším a nejúčinnějším kamenům. Navazuje těsné spojení s přírodou a její energií, pomáhá nám vstřebat její harmonii, probudit naši duši a otevřít ji této prosté kráse. Ovlivňuje zejména centrum srdce, kde zklidňuje nadměrné emoce a dává tak našemu organismu pocit rovnováhy a uspokojení. Rozsévá tichou radost a klid. Stejně tak pomáhá i při kožních nemocích, které jsou ovlivněny nervozitou a nevyrovnaným duševním stavem. Můžeme jej prakticky použít pro všechny poruchy, jejichž původ je nejen duševní a citový, ale i fyzický. Udržuje v rovnováze naše pocity stejně jako náš vnitřní a vnější klid. Tibeťané jej užívali při léčbě krátkozrakosti. Dnešní prameny ho doporučují k terapii kožních chorob, nejčastěji je užíván v psychoterapii.

Nabíjí se měsíční energií a na ranním slunci.

Autor:16. října 2009 23:20