Citrín

Kameny a minerály > Citrín
Citrin

Kámen Slunce

Čistí krev a zažívací trakt od balastu a odpadních látek, které mají na svědomí i nečistotu pleti. V centru krční čakry uvolňuje dýchací cesty. Podporuje v nás odvahu pouštět se s vervou do nových věcí…

Citrín

Jemná zlatistvá zář citrínu vnáší do našeho uspěchaného, neuspořádaného každodenního života plného nečekaných zvratů a problémů vnitřní klid, pocit plného zdraví, svěžesti, bezpečí a hřejivého tepla. Překlenuje průrvu mezi nižším a vyšším vědomím, takže na jedné straně v nás podporuje smysl pro spoluúčast na veřejném dění, zatímco na straně druhé posiluje naši důslednost a touhu poznávat právě vnitřní Já.

Průzračné zlatistvé tóny citrínu mají značnou schopnost oživovat v duši oheň kreativity a projasňovat naši mysl. V centru srdce tiší neklidné srdce, jeho bolesti a daruje nám jistotu v našem každodenním konání. Podporuje v nás odvahu pouštět se s vervou do nových věcí, při nichž je zapotřebí pružného rozhodování a dynamického jednání. Pomáhá nám citově strávit nezdary a chápat je spíše jako chyby, které nás mohou poučit. Toto životní poznání nás přirozeným způsobem ochrání i před pocity malomyslnosti. Ovšem ústřední vliv citrínu na náš organismus je zejména v pupečním centru a oblasti solar plexu, kde nám pomáhá překonávat stavy neklidu, strachu a nespokojenosti, jež mohou časem přerůst, nejsou-li zklidněny, do těžkých depresí.

O jeho pomoc můžeme poprosit při:

  • problémech se srdeční činností, problémech se žlučníkem a zácpou (když se člověk nepřizpůsobí vnějším rušivým vlivům)
  • diabetu – vyrovnává tvorbu inzulínu
  • přijímání energie – dodává energii

Podporuje a posiluje:

psychiku a fyzično, duševní pochody a vítězství nad egem, zbavení se zbytečností v živote.

Sebedůvěru, bezpečí, jistotu a jejich zakotvení v auře. Oblast obchodu, vzdělání, partnerské a rodinné vztahy.

citrínPropojuje korunní čakru se solar plexem na tvořivé účely a pupek se srdcem. Čistí a nabíjí akupresurní body a na jeho inteligenci se můžeme spolehnout.

Pozitivně ovlivňuje náš trávicí systém a žlázy s vnitřní sekrecí. Pomáhá při léčení slinivky břišní, žaludečních potížích a poruchách zažívacího ústrojí i při chorobách způsobených stresem. Čistí krev a zažívací trakt od balastu a odpadních látek, které mají na svědomí i nečistotu pleti. Podporuje tvorbu bílých krvinek. V centru krční čakry uvolňuje dýchací cesty.

Obdarovává nás klidem a vyrovnaností, přirozenou podmínkou vnitřní harmonie, která pozitivně ovlivňuje náš imunitní systém, látkovou výměnu a funkci žláz. Dále pomáhá při léčení cukrovky, tedy slinivky břišní, při žaludečních problémech a poruchách zažívacího ústrojí, často psychosomatického charakteru, zaviněných každodenním stresem. Čistí krev a střevní trakt od balastu a jedovatých látek, které mají na svědomí i nečistotu pleti. Při nedostatku bílých krvinek podporuje jejich tvorbu. V centru hrdla uvolňuje a léčí horní cesty dýchací a bronchitidu. Citrínová voda se doporučuje jako vlasová voda proti lupům.

Očista: po každém použitý citrín čistíme vlažnou vodou a pak ho necháme krátce nabít na slunci.

Autor:16. října 2009 21:53