Obsidián

Kameny a minerály > Obsidián
Obsidián

Černý, duhový, mahagonový…

Černý obsidián je silný, ale často i nevypočitatelný nástroj. Je-li v dobrých rukou  chrání před nepříznivými vlivy duchovního světa ze záhrobí a před agresivními výpady temných mocností…

Obsidian
Lidové názvy: sopečné sklo
Planeta: Saturn
Element: oheň
Božstvo: Tezcatlipoca (aztécky „kouřící“ nebo „zářící zrcadlo“)
Síly: ochrana, uzemnění, věštění, klid

Lidé jej znají už od dávných dob. Nejstarší nálezy obsidiánu jsou z Mezopotámie, stáří až 9000 let. V paleolitu a neolitu se využíval pro výrobu škrabek, nožů, hrotů na oštěpy a jiných šikovných věcí. Později se začal využívat jako ozdobný kámen.

Obsidián používali také Indiáni, nejčastěji Aztékové a Mayové. Zdobili se jím hlavně muži. Tyto ozdoby měly také své majitele chránit před zlými silami.

Aztékové obsidiánu užívali také k výrobě různých zbraní.

Magická/rituální tradice:
Používal se k výrobě věšteckých zrcadel.

Magické užití:
Užívá se v ochranných rituálech, má velkou sílu. Používá se k věštění budoucnosti.

Pokud máte špatné zkušenosti s věštěním z křišťálové koule, zkuste kouli z obsidiánu. Černá barva kamene totiž některým umožňuje snazší přístup k podvědomé mysli.

Další zajímavé informace o Obsidiánu:
(zdroj: www.kaminky.cz)

obsidianČerný obsidián sice spadá svým vlivem do vedlejší čakry chodidel, přesto jej však můžeme úspěšně použít i ve vyšších centrech, dokonce i v čakrách duchovních.

Během meditace nás zavádí do našeho nitra, do podvědomí a nechá nás tam poznat vše, co před sebou ukrýváme. Jeho černá hluboká zář, temné světlo žáru a ohně zemského nitra tam dokáže rozlomit a rozrušit veškeré blokády, jež brání našemu prohlédnutí a následné důkladné očistě. Je to radiální očista, a proto se doporučuje přibrat si na pomoc i krystal křišťálu, jehož bílá zář vnese do těchto hlubin ozdravující světlo, které nám pomůže lehčeji překlenout tento bolestný proces. Černý obsidián je silný, ale často i nevypočitatelný nástroj, proto je dobré s ním šetřit a zbytečně a často jej nepoužívat. V nečistých rukou vede dokonce k černé magii. V dobrých rukou nás naopak chrání před nepříznivými vlivy duchovního světa ze záhrobí, před agresivními výpady temných mocností, které nám tak chtějí zabránit v bohulibé Cestě.

V centru čela nám pomůže vnitřní zrakem spatřit podstatu tohoto zla, načež v centru srdce je rozruší. Mírní bolesti a svalová napětí. Podporuje průtok energie všemi čakrami a zasahuje všude tam, kde se vyskytují psychosomatické blokády. Vločkový obsidián není vlivem cristobalitových vrostlic ve svém léčebném vlivu tak prudký a agresivní jako ostatní černé druhy. Dává nám sebedůvěru a sílu odolávat nepohodám a nepřízním života, pomáhá nám ve slabých chvilkách, když ztrácíme veškerou naději, získat opět pevnou půdu pod nohama. Učí nás chápat naše osobní nehody a „zakopnutí“ jako důkladné poučení pro příště.

Černá barva symbolizuje hutnou energii Země, přičemž bílá představuje duchovní světlo. Tento souběh dvou protikladů nás učí nevidět je jako opačné síly, nýbrž jako harmonické spojení fyzického s duchovním, bez něhož by byl život na Zemi jen vyprahlou pustinou. Můžeme je úspěšně použít jako prevenci proti virovým nákazám, neboť posiluje obranný systém organismu. Podporuje látkovou výměnu a obnovu buněk. Zvyšuje nízký krevní tlak a prokrvuje pokožku.

Mahagonový obsidián podporuje bystrost, koncentraci a logické uvažování, proto je i dobrým kamenem při důležitých zkouškách, kde současně snižuje trému a strach z případného neúspěchu. Zdravotně, zejména jako voda, pomáhá při alergiích, zánětech a pří plísňových onemocněních střev. Podporuje a chrání trávící sytém, pomáhá při žaludeční nevolnosti, mírní křeče.

V zlatistvém, černém obsidiánu se zlatistvým třpytem, najdeme vítanou pomoc při léčbě veškerých psychosomatických nemocí v počátečním stadiu, které takto neutralizuje ještě dřív, než se stačí jako obtížně léčitelné choroby projevit. Dále pomáhá při neurózách, psychický poruchách a nutkavých sklonech. Mírní deprese, zabraňuje stavům netečnosti, pomáhá nám aktivně žít a neohlížet se zpět, zejména existují-li v naší minulosti skutečnosti, které nás stále znovu a znovu srážejí do letargie.Obsidian duhový

Duhový, černý obsidián hrající celou škálou barev, je nejvzácnější ze všech vulkanických skel. S jeho pomocí se staneme pozornými pozorovateli sebe sama ve všech rovinách našeho těla. Takto získáme schopnost včas předcházet všem nepříznivým příhodám, které nás mohou jak psychicky, tak i tělesně poškodit. V meditaci, položen v centru čela, je nositelem duchovního bílého světla. Současně podporuje vůli a vytrvalost ve snaze zbavit se škodlivých návyků na tabák, alkohol, medikamenty a droby. Téměř neskutečná krása duhových barev zářících v jeho černé temnotě nám v krizových obdobích přináší naději na konečný obrat a lepší časy připomíná nám, že nejsme na světě sami se svými problémy, že pozemský život je ve své podstatě neustálá proměna, věčné střídání slunných a deštivých dnů.

Uvádí do harmonie náš nervový systém, činnost všech orgánů a žláz, jejich sladění ve vzájemně se doplňující se celek. Aktivuje náš obranný sytém a zostřuje naše smysly. Tzv. „slzy Apačů“, průsvitný druh černého obsidiánu oblého tvaru, aktivují naši intuici a jasnovidnost, včasné rozpoznání příčin možných nehod, a tak nás chrání před jejich následky. Mírní deprese a stavy letargie, dávají nám pocítit, že život není jen údolí žalu, že pozitivním přístupem jej můžeme i prožívat v celé jeho bohaté kráse. Stejně jako ostatní druhy obsidiánu, i tento průsvitný druh má schopnost prorážet a rozmělňovat psychosomatické blokády. Položen v centru solaru plexu nebo na pupeční čakře mírní náš stres a návazně předchází a léčí poruchy a problémy žaludku a střev. Jeho voda preventivně ochraňuje trávící ústrojí před virovými nákazami, infekcemi a záněty. Zevně léčí pleť a chrání ji před poškozením jedovatými výpary, ozónem a slunečními paprsky.

Očista: pod proudem vlažné vody, nebo přes noc v misce vody, nejlépe společně s křišťálem. Nabíjíme je na přímém slunci, ráno a v podvečer. Výjimku tvoří duhový obsidián, který je citlivý na žár a prudké světlo, proto jej nabíjíme jen za jasné noci, za svitu hvězd, za přibývání Měsíce, nebo nejlépe za úplňku.

Autor:15. října 2009 21:00