Olivín

Kameny a minerály > Olivín
Olivín

Ochranný a léčivý

Celkově očišťuje a vyvažuje organismus, podporuje látkovou výměnu, zažívání, správnou funkci jater a ledvin, zvyšuje sexuální potenci a touhu, pomáhá při ženských potížích, odstraňuje z těla jedy a je účinný při léčbě a odstraňování následků po kousnutí hmyzem.


Lidové názvy: chryzolit, chrysolithus, peridoto, topazios, lumahai (havajsky)Olivin
Planeta: Venuše
Element: Země
Přidružený kov: zlato, magnetit
Síly: peníze, ochrana, láska, štěstí, spánek

Lokality výskytu:
Ve starověku bájný ostrov Topazos, znovu objevený ve 20. století – nyní s názvem Zebirget.

V cizí literatuře je znám pod termínem peridot, drahokamová odrůda pak například pod názvem chryzolit. V symbolice židovských velekněží patřil ke kmeni Juda, kabalistům symbolizoval archanděla Uriela.

Olivín léčí zimničné stavy a neduhy srdce. Přináší klidný spánek – brání vzniku nočních můr a celkově od svého majitele odhání neštěstí. Má příznivý vliv na zrak i na „prohlédnutí“ v oblasti spirituální. Chrání před zevními toxiny, očišťuje také mysl od nánosů starých myšlenek a předsudků. Uklidňuje nervovou soustavu, zmírňuje deprese, rozptyluje negativní emoce. Pomáhá při onemocnění jater.

Je velmi vhodným kamenem k meditačním a koncentračním aktivitám.

Magické užití:
Pokud chcete, abyste „přivolali“ peníze, utvořte z olivínu kruh, do jehož středu postavíte zapálenou zelenou svíci a vizualizujete si představu, jak do vašeho života postupně vstupuje větší množství peněz.

Autor:15. října 2009 20:24