Lazurit

Kameny a minerály > Lazurit
Lazurit

Pohled do nesmrtelnosti duše

Je kamenem, který je vhodný pro léčitele, pomáhá nalézt majiteli své skutečné poslání, přitahuje požehnání, probuzení vůle, úzké a trvalé spojení v duálnosti mezi mužem a ženou ochraňuje před neštěstím.


LazuritLidové názvy: Lapis Lazuli
Planeta: Venuše
Element: voda
Božstvo: Isis, Venuše, Nut
Přidružený kov: zlato
Síly: léčení, radost, láska, věrnost, psychika, ochrana, odvaha

V Egyptě se používal jako oduševnělý kámen, který umožňoval pohled do nesmrtelnosti duše.

O jeho pomoc můžeme poprosit při:

  • nespavosti, melancholii, psychických depresích
  • horečce, vysokém krevním tlaku, očních zánětech, bolestivé menstruaci

Je kamenem, který je vhodný pro léčitele, pomáhá nalézt majiteli své skutečné poslání, přitahuje požehnání, probuzení vůle, úzké a trvalé spojení v duálnosti mezi mužem a ženou ochraňuje před neštěstím. Je vhodný pro meditaci a pomáhá při telepatii.

Má rád zemi.

Nabíjí se měsíční energií, nebo na ranním slunci.

Magická/rituální tradice: V dávném Sumeru je úzce spjat s božstvy. Ten, kdo jej nosil, dokázal porazit mocnou magickou sílu božstva, protože kámen obsahoval sílu stojící za vším božstvem.Vyráběly se z něj také pečetě, které se používaly místo podpisu a měly ochranný efekt.

Magické užití: Využívá se v léčení, má uklidňující účinky. Prostým dotekem na tělo zlepšuje mentální, fyzickou, psychickou a emocionální kondici. Používá se ke zmírnění horeček a při krevních obtížích. Pokud jej nosíme neustále u sebe, tak posiluje náš zrak.

Pokud jej držíme během rituálu v ruce, anebo jej rozložíme okolo modrých či purpu- rových svíček, pomáhá nám soustředit energii k dobrému magickému výsledku.

Je výborným meditativním kamenem. Je také mocným amuletem věrnosti. Posiluje psychické vědomí a uvolňuje tlak vědomé mysli na podvědomou mysl.

Autor:15. října 2009 21:53