Malachit

Kameny a minerály > Malachit
Malachit

Vhodný pro děti

Rozptyluje deprese a celkově uklidňuje nervovou soustavu. Je kamenem, který čistí od usazenin v těle. Je vhodný na všechny čakry a části těla. Posiluje cit, trpělivost, porozumění a lásku.


Malachit-MarokoLidové názvy: Malaku (z řečtiny „sléz“)
Planeta: Venuše
Element: země
Přidružená bylina: sléz
Síly: síla, ochrana, láska, klid, obchodní úspěchy

Rozptyluje deprese a celkově uklidňuje nervovou soustavu. Je kamenem, který čistí od usazenin v těle. Je vhodný na všechny čakry a části těla.

O jeho pomoc můžeme poprosit při:

  • slabozrakosti, v těhotenství, při porodu (jako amulet)
  • je vhodný pro děti – napomáhá růstu

Posiluje cit, trpělivost, porozumění a lásku, emoce (srovnává je), čakru srdce.

Pomáhá při „vyplavování“ psycho-emocionálních příčin nemoci , poznání prasíly a jejich zákonitostí. Též pomáhá při hledání partnera a chápání vztahu.

Pomáhá zrcadlit z podvědomí do vědomé mysli to, co je třeba vyčistit – absorbuje negativní energii, proto je okamžité čištění nutné (nečistí se solí, protože je velmi křehký a porézní)

Miluje vodu. Nabíjí se na denním světle, ale nemá rád polední slunce.

Magická/rituální tradice: Nosí se k odhalení hrozícího nebezpečí. Legendy praví, že se kámen rozpadne na kousky, aby svého nositele varoval před nastávajícím nebezpečím.

Magické užití: Má schopnost propůjčovat energii. Proto je velice používaný během magických obřadů. Používá se v ochranné magii, chrání před negativní energií a fyzickým ohrožením, dále také v kouzlech lásky k přivábení partnera. Kousek malachitu pod polštářem zajistí klidný, ničím nerušený spánek.

Autor:15. října 2009 21:48