Křišťál

Kameny a minerály > Křišťál
Křišťál

Hodí se pro každého

Posiluje samostatnost a pomáhá zdokonalovat osobnost. Je kamenem, který pomáhá pročišťovat celého člověka – odstraňuje z těla negativní energie a přijímá energii pozitivní. Je velmi energetický.


KřišťálLidové názvy: křemenný krystal, Čarodějnické zrcadlo, hvězdný kámen, duhovka, Zaztun (májsky)
Planeta: Slunce, Měsíc
Element: oheň, voda
Božstvo: Velká Matka
Přidružené kovy: stříbro, měď, zlato
Přidružené byliny: pelyněk, černobýl, čekanka, šalvěj, tomkovice vonná
Síly: ochrana, léčení, síla

Je  úžasný kámen, který se hodí skoro pro všechny lidi. Je velmi energetický, používá se k léční od pravěku.

O jeho pomoc můžeme poprosit při:

  • střevních potížích a potížích celého trávícího traktu, neuralgických bolestech, nevolnosti, závratích, bolestech hlavy

Posiluje samostatnost a pomáhá zdokonalovat osobnost. Je kamenem, který pomáhá pročišťovat celého člověka – odstraňuje z těla negativní energie a přijímá energii pozitivní. Zmírňuje zemské negativní záření včetně geopatogenních zón. Odblokovává „vnitřní já“, zvyšuje duchovní síly. Srovnává jin a jang. Zesiluje a převádí energii. Používá se i jako talisman a ochrana proti černé magii, sám pak podporuje jasnozřivost.

Má rád vodu.

Zhotovují se z něj kyvadla a na fantomy.

Fantomy se používají:

  • na akupresurní body (svou inteligencí najde sám, kde má působit).
  • k čištění organismu přes jednotlivé čakry.
  • na ochranu proti negativním vlivům jiných osob.
  • dají se použít i na infekční choroby, ale musí se velmi dobře ihned opláchnout vodou, aby se infekce nevrátila zpět k majiteli. Jsou přítelem a ochráncem.

Křišťálové koule:
jsou symbolem okultismu a jasnovidectví – je nutné se je naučit používat. Při práci s nimi musíme mít ty nejlepší úmysly, aby se v nich objevující energetické kresby správně otevřely.

Shluky křišťálu vedou ke zlepšení telepatie a podporují imunitu.

Magická/rituální tradice:
Byl považován za ztuhlou vodu nebo led a používal se proto k vyvolání deště. Současní vyznavači kultu Wicca nosí křišťál kombinovaný se stříbrem během úplňkových rituálů.

Protože je symbolem Bohyně, umisťuje se na oltář během lunárních rituálů. Symbolizuje ducha a intelekt.

Křišťálové kyvadloMagické užití:
Používá se především k věštění, nejznámější jsou křišťálové koule.
Nosí se pro pozvednutí mysli, umístění pod polštářem dodává  psychické impulsy v podobě snů – jazyka hluboké vědomé mysli. Zajišťuje klidný spánek.

V léčení se používá pro všeobecné zdraví. Tiší bolesti hlavy, zubů a snižuje horečku. Potíráním postižených míst křišťálem přináší úlevu od bolesti.

V kouzlení se křišťálový krystal používá jako zesilovač. Při rituálech se nosí u sebe nebo pokládá na oltář.

Třináct krystalů (reprezentujících lunární rok) nebo dvacet jedna krystalů (třináct úplňků plus osm rituálních událostí kultu Wicca) se používá k hmotné konstrukci magického kruhu, v němž se vykonávají wiccanské rituály a magické obřady. Pro rituály, meditaci či všeobecnou magii se krystaly rozestavují tak, aby hrot směřoval dovnitř. Používají se pro obranu a ochranu. Krystaly rozmístěné do tvaru spirály slouží jako ohniskový bod při meditaci.

Autor:15. října 2009 22:19