Korál

Koral

Kosterní pozůstatek mořských tvorů

Darovaný dítěti zajistí jeho pevné zdraví. Vkládá se také do chrastítek k ochraně dětí. V léčitelství se používá především červený korál k odstranění poruch trávení a všech bolestí trávícího ústrojí.


KorálPlaneta: Venuše
Element: voda, Akaša
Božstvo: Isis, Velká Matka
Přidružené kovy: stříbro, měď
Síly: léčení, regulace menstru- ace, ochrana, klid, moudrost, zemědělství

Léčí mnohé kostní nemoci, jako je například osteoporóza, osteomalacie nebo rachitis, ale i choroby močového ústrojí. Tiší záchvaty kašle a mírní astma- tické stavy.

Magická/rituální tradice:
Pokládá se na hroby, aby chránil zesnulé. Taky se pokládal přímo na tělo zemřelého, aby zabránil „zlým duchům“ vstoupit do něj. Protože korál není ani kámen, ani rostlinný materiálem ale kosterní pozůstatek mořských tvorů, je jeho používání v magii diskutabilní. Záleží jen na každém, jestli korál bude používat či nikoli. Je rozdíl, když najdeme kus korálu vyplaveného na pláž, nebo jestli si koupíme korál v obchodě, kde je skoro jisté, že pochází ze sběru živých korálů pro komerční účely…

Magické užití:
Nosí se jako ochranný amulet, a to tak, aby jej každý viděl. Užívá se také proti „oku zla, démonům, fúriím, sukubám, inkubům a fantasu“. Chrání před nehodami, násilím, otravou, posedlostí a neplodností. Vyhání nervozitu, strach, deprese, paniku a noční můry.

Darovaný dítěti zajistí jeho pevné zdraví. Vkládá se také do chrastítek k ochraně dětí.
V léčitelství se používá především červený korál k odstranění poruch trávení a všech bolestí trávícího ústrojí. Také se používá při očních obtížích a k zastavení krvácení. Přivolává domácí štěstí a používá se v kouzlech lásky.

Očista:
V mořské vodě nebo ve slaném roztoku mořské soli. Pro jejich citlivost na sluneční paprsky je nabíjíme jen na denním světle.

Autor:15. října 2009 22:29