Barvy duhy

Magie barev > Barvy duhy
barvy_spektrum_

Sedm barev duhy

Léčivé účinky barev mohou být ještě zvýšeny tak, že se potrava před jídlem asi 20 minut ozařuje jejich vlastní barvou. Léčivé barevné světlo se může také načerpat tím, že se ozařuje

Sedm barev duhy odpovídá sedmi paprskům, z nichž každý vykazuje zcela specifické energetické kmitání:

Červená:

barvy_cervenaČervená je barva života, žhavého slunce, ohně, lásky, radosti a vůle, ale také vzteku a hněvu. Vibrace této barvy má tu největší schopnost průniku. Způsobuje nával krve do hlavy, a proto se používá při všech poruchách prokrvení. Je barvou srdce, mimoto povzbuzuje smysly a zvyšuje pohlavní potenci. Červená působí jako energetikum – jako oheň v nás.

Terapeutická aplikace červené

Červená barva stimuluje při nedostatku energie a nedostatečném vztahu krealitě. Podporuje vytváření červených krevních tělísek, povzbuzuje srdeční činnost, dýchání a vylučování. Rozšiřuje cévy a podporuje prokrvení.

Červené světlo obsahuje takzvané „růstové paprsky“, a proto se používá také k léčení ran. (pokud ale rána hnisá, používá se kdesinfekci modré světlo).

Energie této barvy je účinná také při zánětech, onemocněních kůže, omrzlinách, nízkém krevním tlaku, chronickém kašli, dramatu, onemocněních hrtanu, ale také při zánětech močového měchíře a poruchách zažívání, impotenci a frigiditě.

Nelze používat při nervových poruchách, vysokém krevním tlaku, horečkách a otocích.

Oranžová:

barvy_oranzova2Oranžová je barva veselosti a veselé mysli, zvyšuje zdravou ctižádost a zprostředkovává sílu i radost. Vibrace této barvy se používá při depresích, nespokojenosti a pesimismu. Je nezbytná pro zdraví a vitalitu, povzbuzuje chuť a podporuje funkce krevního oběhu.

Terapeutická aplikace oranžové

Oranžová působí povzbudivě na fyzickou i sexuální vitalitu, dodává optimismus a vřelost srdce, posiluje proudění lymfy a pomáhá tělu udržet vápník.

Významný je také antispasmolytický efekt oranžové při křečích, a to i těch, které jsou podmíněné stresem. Oranžová barva pomáhá při slabosti ledvin, zácpě, působí povzbudivě na žlázy a posiluje plicní tkáň. Ranní únavu je možné odstranit krátkým ozařováním oranžovou barvou.

Nelze používat při nervozitě, vnitřním neklidu a přebytku energií.

Žlutá:

barvy_zlutaŽlutá barva je symbolem slunce v zenitu a pokládá se za teplou barvu. Tato barva je přiřazována sluneční pleteni, centrálnímu místu nervového systému a sídlu podvědomí.

Při ozařování sluneční pleteně žlutou barvou se uvolňuje pozitivní energie – mozek a duše těží z této stimulace. Žlutá působí kromě toho povzbudivě na intelekt, horlivost ve studiu a na duchovní postoj, neboť dodává duchu vzlet a působí proti únavě a nechuti k práci.

Mimoto žlutá zahání zasmušilost a melancholii. Nespokojení, mrzutí lidé mění pod vlivem žlutého světla výraz obličeje.

Terapeutická aplikace žluté

Žlutá stimuluje centrální nervový systém, trávicí funkci, podporuje látkovou výměnu jater (ta jsou často zodpovědná za celulitidu a akné), posiluje svalový tonus, žaludek a povzbuzuje lymfu. Posiluje žlázový systém, činí chronické akutním a doporučuje se při onemocnění jater, měchýře, ledvin a žaludku. Působí při alergiích na potraviny, plynatosti, diabetes, při nedostatku cukru v krvi, žlučových kamenech, křečích a potížích s dýcháním.

Barvu nemohou aplikovat nervózní a neklidní lidé.

Zelená:

barvy_zelenaZelená, která se v přírodě vyskytuje nejvíce, je pokládána za neutrální faktor. Vibrace zelené barvy symbolizují rovnováhu a harmonii a jsou důležité pro nervový systém a celkový dobrý stav, neboť zelená posiluje vyčerpané nervy, uklidňuje a dodává novou energii. Podporuje vnitřní klid a uvolnění, její účinek je relaxační a uklidňující.

Je také známo, že zeleň listová (chlorofyl) může dodávat člověku až do stáří svěží pleť a mladistvou sílu tím, že brání ukládání degenerativních látek.

Listová zeleň je pokládána za účinný omlazovací prostředek!

Terapeutická aplikace zelené

Zelená se dobře osvědčovala při nervových potížích, pakostnici, bronchitickém kataru a černém kašli. Mimoto působí pozitivně na tvorbu kostí, posiluje kůži a účinkuje proti seboree a akné.

Zelná zmírňuje srdeční bolesti, působí kompenzačně při vysokém krevním tlaku, projevech vyčerpání a malátnosti. Užívá se také při vředech, cystách a očních onemocněních.

Rovněž poruchy spánku se nechají zelenou barvou příznivě ovlivnit. U této barvy neexistují kontraindikace!

Modrá:

barvy_modraModrá barva je barva klidu a nekonečna. Vibrace této barvy mají uklidňující, harmonizující účinek. Snižuje tepovou frekvenci, pomáhá přetíženým krevním cévám, aby se normalizovaly, a působí antiinfekčně, tiší bolest, uklidňuje a chladí.

Modré světlo má chemicky působící paprsky, takzvané „brzdicí paprsky“. Modrá barva přináší klid, mlčení a zdrženlivost, posiluje životní sílu, tiší neklid a stavy strachu a podporuje vnitřní klid, osvobození (meditace).

Terapeutická aplikace modré

Všechny „horké“ nemoci vyžadují modré světlo. Modrá působí při hnisavých procesech, bolestech a překrvení, při krvácení a nespavosti (umístit na noční stolek modré světlo!). Modř působí na varlata a vaječníky a použití je vhodné také při impotenci a frigiditě. Kromě toho je to barva přechodu.

Modrým světlem se ošetřují také nadměrná funkce štítné žlázy, bolesti krku, horečka, zvýšený krevní tlak, hyperaktivita, záněty, popáleniny, kožní infekce, ekzémy, puchýře (žaludeční vředy), gastritida, koliky, bolesti zad, hemeroidy, oční infekce a záněty v čelisti. Ovlivňuje příznivě nadledviny a působí pozitivně na zužování cév.

Nelze používat při svalových křečích, ochrnutí a špatném prokrvování. Ozařování modrým světlem by nemělo trvat déle než 30 minut, protože může přivodit únavu.

Indigo:

barvy_indigoIndigová modř jako předposlední vibrace ve viditelném spektru platí za intuitivní barvu a posiluje rovněž účinek meditací. Tyto barevné vibrace pomáhají vytvořit rozšířené, pozitivní vědomí.

Terapeutická aplikace indiga

Nemoci očí, uší a nosu se nechají příznivě ovlivnit typem těchto vibrací. Indigo dobře působí při průjmu a střevních potížích, všech druzích bolestí a duševního vyčerpání.

Nelze používat při schizofrenii a fobii zdotyku.

Fialová:

barvy_violet-flowerFialová je známá jako barva ducha, působí na nevědomí, dodává duchovní sílu a poznání, posiluje každou meditaci a je považována za barvu inspirace. Má nejvyšší a nejemnější vibrace z barevného spektra.

Terapeutická aplikace fialové

Deprese, migrénu, vypadávání vlasů je možné ošetřovat fialovou barvou. Kromě toho působí tato barva dobře na slezinu a sjejí pomocí se mohou vyrovnávat úzkostlivé stavy a harmonizovat stavy velké podrážděnosti.

Nelze používat u nerozvinutých, infantilních a násilnických typů lidí. Platí to jak v tělesné, tak duchovní rovině.

Praktické použití barev

barvy_zarovkaBarvu mohou přijímat tělo, duch a duše různými způsoby. Je možné ozařovat člověka barevným světlem :

vybrat si oblečení nebo látky vodpovídajících barvách nebo přijímat i stravu vpotřebných barvách. Ale také je možné dosáhnout prospěchu pomocí „barevných meditací“ nebo „dýcháním v barvách“, protože ozdravný proces začíná vždy vnitru, ve změněném vědomí tělesných buněk.

Ozařování barevným světlem:

Je snadno proveditelné, když si obstaráte vhodné stojací lampy s pohyblivým reflektorem a příslušnými žárovkami. Je jen třeba dbát na to, abychom teplo vycházející zžárovky vnímali jako blahodárné. Musíte si také udělat čas a najít trochu klidu, aby tělo mohlo optimálně přijímat barevné záření.

Při ozařování barevným světlem by se člověk měl řídit svým vnitřním citem, co se týče délky trvání a frekvence, protože tělo nejlépe ví, co potřebuje.

Další zdroje získávání barev:

Léčivé účinky barev mohou být ještě zvýšeny tak, že se potrava před jídlem asi 20 minut ozařuje jejich vlastní barvou. Léčivé barevné světlo se může také načerpat tím, že se ozařuje sklenice minerálky asi 20 minut požadovanou barvou a potom se ihned vypije. Též voda v lázni odpovídající barvy může působit povzbudivě a tišivě, podle použité barvy.

Vynikající možností terapie barvou jsou také barevné brýle, které poskytují módní a jednoduchý způsob barevné terapie.

Hudba, kterou využívá terapie barevnými zvuky, navozuje, pomocí zvukových struktur stimulujících mozek, změnu vibrací, přicházejících zvenku a ta způsobuje změnu stavu vědomí. Výsledkem je sladění mozkových funkcí, které posluchač pociťuje jako velmi příjemné.

Účinek směřuje k odbourání psychických stavů, jako je strach nebo stres a tím ke zlepšení a odstranění psychosomatických symptomů.

Každý tón vyzařuje určitou barvu a přijímá určitou formu. Tóny, které korespondují s příslušnými barvami:

Červená= c, oranžová = d, žlutá = e, zelená = f, modrá = g, indigo = a, fialová = h.

____________________________________________________
(zdroj: Waltraud-Maria Hulke. Základní kniha léčivých energií.
r.v.1998. ISBN 80-7205-620-4)

Autor:23. května 2010 15:19