Vltavín (Moldavit)

Kameny a minerály > Vltavín (Moldavit)
Vltavín

Harmonie, věštectví a magická hloubka

Vltavíny se vyznačují mnoha jedinečnými vlastnostmi. Především je to nádherná zelená barva, která spolu s čistotou a originální povrchovou skulptací…

Vltavín

Vltavín je kámen tektického původu. Jeho stáří se odhaduje přibližně na 14 mil. let. Vltavíny vznikly při dopadu velkého meteoritu na zemský povrch. Vzhledem k extrémně vysoké teplotě a tlaku při výbuchu došlo k roztavení meteoritu i okolních pozemských hornin a vystříknutí sklovité hmoty do oblasti Čech a Moravy. Vltavíny se vyznačují mnoha jedinečnými vlastnostmi. Především je to nádherná zelená barva, která spolu s čistotou a originální povrchovou skulptací předurčuje tento drahý kámen pro výrobu šperků.

Již od pradávna lidé vědí, že vltavín harmonizuje organismus, zvyšuje schopnost koncentrace a dodává člověku energii. Volný kámen je s oblibou používán pro meditace. Dokonce se traduje, že tento kámen má svůj život, svou „duši“. Že zvyšuje svou teplotu v přítomnosti člověka tím, že z těla odvádí negativní energii a harmonizuje organismus. Pokud je uložen odděleně od člověka, tak vychládá a zdá se, že se mu po člověku stýská. Pro tyto jeho zvláštní vlastnosti byl zkoumán i v NASA. Potvrdili teorii, že účinek drahokamů na člověka nespočívá v něčem, co si pouze namlouváme.

Je kamenem, který ochraňuje před nepřátelským prostředím. Je vhodný pro věštectví a meditace (pro koncentrační cvičení v meditaci). Lidé, kteří na ně občas narazili, jim v dávných dobách říkávali zkamenělé žáby, vodníkovy slzy či ďáblova lejna a přisuzovali jim magický a čarodějný původ. V jeho vzhledu lze často najít podobu věcí, které nás denně obklopují.  Jižní Čechy mají dokonce s vltavíny spojen i jistý svatební obřad, kdy mladý ženich musel dát vltavín nastávající nevěstě, jako důkaz hlubokých citů.

O jeho pomoc můžeme poprosit při:

  • celkové únavě a malátnosti, bolestech hlavy, posiluje imunitní systém, harmonizuje

Propojuje informace mezi nebem a zemí a nalaďuje nás na vyšší vibrace. Zvyšuje imunitu (jeho použitím na třetím oku na noc), zpřístupňuje sny s věštěním budoucnosti.

Má rád zemi. Reaguje na kosmické záření a světlo hvězd v prostoru.

zdroj: http://www.top1group.cz/vltaviny.html

Autor:7. října 2009 22:55