Onyx

Onyx

Černý achát

Působí proti smutku, podporuje sebevědomí, mírní deprese, dodává odvahu, odstraňuje strach z temna a neznáma. Podporuje soustředění, sebekontrolu, pokoru.


Planeta: Mars, Saturn
Element: oheň
Božstvo: Mars
Přidružený kámen: diamant
Síly: ochrana, obranná magie, redukce sexuálních tužeb

OnyxMagická/rituální tradice:
V dávných dobách se onyx považoval za projev v kameni uvězněného démona. Tento démon se v noci probouzí a šíří teror a noční můry na všechny osoby v dosahu jeho vlivu.

Magické užití:
Ve skutečnosti je to ochranný kámen. Používá se pro ochranu, stejně jako obranu před negativitou vědomě řízenou proti vaší osobě.

OBRANNÉ KOUZLO:
Umístěte na svůj oltář čtvercové zrcadlo a před něj postavte purpurovou svíčku, a to tak, aby se plamem v zrcadle odrážel. Nabijte devět kamenů onyxu reflexivní, či obrannou, energií. Pak položte jeden kousek onyxu pět centimetrů od pravé strany svíčky a zbylých osm kamenů do půlkruhu okolo svíčky, zprava doleva, dokud nebude svíčka směrem k vám způli obklopena onyxem, avšak na straně zrcadla zůstane prázdná. Potom zapalte svíčku a představujte si, jak onyx shromažďuje negativitu a vysílá ji k plameni svíčky a plamen tuto negativitu zaměřuje a vysílá do zrcadla. Zrcadlo je branou k duchovní úrovni a negativní energie je skrze něj poslána zpět k tomu, kdo ji vyslal. A tímto je rituál u konce a ochrana začíná působit.

Onyx se používá ke snižování sexuálních impulsů. Toto je ale docela nebezpečné. Sex je přirozenou součástí života a jeho násilné potlačování může vést k různým onemocněním a dokonce i agresi a snížení respektu ke všem formám života. Pokud je ovšem vaše sexuální touha nekontrolovatelná, pak ulehněte zcela oblečení na postel a kousek onyxu si přidržte asi tři centimetry nad svými třísly. Dovolte jeho uklidňujícím vibracím na vás působit, představujte si, jak po sexu toužíte stále méně a pamatujte, že kvalita – ne kvantita – je to, na čem záleží. Toto provádějte každý den pár minut, ne však déle než jeden týden.
Mějte však na paměti i to, že sex je spojen s přežitím našeho druhu, takže „chrání“ život. Nošení onyxu nebo jeho využití v ochranných rituálech přenáší sexuální energii do kamene a odtud vytváří ochranu.

Čištění:
Čistí se pod tekoucí vodou, nabíjí se měsíčním svitem. (Někde se uvádí na přímém slunci, ale není tomu tak, pokud na slunci, tak buď brzy ráno, nebo pozdě večer)

Autor:15. října 2009 19:50