Karneol

Kameny a minerály > Karneol
Karneol

Posiluje, ochraňuje, harmonizuje

Probouzí tvořivost, kreativitu, schopnost proměnit nově získané poznatky ve skutečnost, aktivně cítit, myslet a jednat. V 1. čakře pomáhá nabýt sexuální energii.


KarneolPlaneta: Slunce
Element: oheň
Síly: ochrana, klid, výřečnost, léčení, odvaha, sexuální energie

Probouzí tvořivost, kreativitu, schopnost proměnit nově získané poznatky ve skutečnost, aktivně cítit, myslet a jednat. Zdravotně pomáhá při křečových žilách, vnějším krvácení, revmatizmu a stabilizuje krevní oběh. Položen na solar plexus usnadňuje trávení. V 1. čakře pomáhá nabýt sexuální energii. Ve žluté podobě pomáhá léčit ledviny a močové cesty.

Magické užití:
Karneol je červenou odrůdou chalcedonu, nosíme jej, aby pohlcoval vztek, žárlivost, závist a zášť. Podporuje klid a harmonii a rozptyluje deprese. Řečníkovi, během jeho projevu, posiluje hlas, dodává sebedůvěru a uděluje výřečnost. Působí také proti pochybám a negativním myšlenkám.

Nosíme jej jako štít, ochranný kámen proti všem, kteří nám chtějí číst naše myšlenky, proti energetickým vampírům.

V léčení se užívá při kožních onemocněních, zastavuje krvácení z nosu, pomáhá při jakýchkoliv krevních potížích a je všeobecným ochráncem zdraví.

Karneol posiluje astrální vidění; nosí se do postele, aby zabránil nočním můrám. Posiluje také sexuální touhu a sexuální impulsy jako takové.

Autor:15. října 2009 23:13