Chiastolit

Kameny a minerály > Chiastolit
Chiastolit

Vílí kříž

Chiastolit nám pomáhá uvědomit si vlastní identitu, životní poslání. Posiluje nás v čase rozjímání, dojdeme klidu a míru duše, stavu, kde je jen naše pravé Já. Posiluje spánek, hlavně v počáteční fázi.

chiastolitLidové názvy: křížový kámen, vílí kříž
Energie: projektivní, receptivní
Síly: elementární magie, síla elementů, štěstí

Chiastolit byl pro svůj charakteristický kříž odpradávna ctěn a používán jako amulet. Symbol kříže má mnoho významů. Vertikální linie je boží, intelektuální, pozitivní, aktuální, tzn. mužská, zatímco linie horizontální je pozemská, racionální, negativní, pasivní,tzn. ženská. Jako celek symbolizuje spojení protikladu, identitu člověka. Samostatné tělo člověka je ve znamení kříže. Průsečík linií zase symbolizuje střed, naše srdce, centrum lásky. Podle čínské symboliky kříž na čtvercovém půdorysu je znamení Země a společně s opsaným kruhem znamení Nebe.

Magická/rituální tradice: Šamani jej přidávají do svých léčivých nebo silových vaků. S oblibou jej také vyměňují s druhými během obdarovávaní.

Magické užití: Chiastolit, odrůda andalusitu, se vyskytuje v hrubých krystalech. Rozřízneme-li jej, uvidíme symetrický vzor kříže střídavě světlých a tmavých barev. Kvůli jeho tvaru, nosí chiastolit vyznavači elementární magie, nebo ti, kteří si přejí v sobě čtyři elementy vyvážit.

Nosíme jej na sobě, u sebe, nebo jej položíme na oltář, aby dodával sílu během magických rituálů všech druhů. Nosí se také pro štěstí.

Chiastolit nám pomáhá uvědomit si vlastní identitu, životní poslání. Posiluje nás v čase rozjímání, dojdeme klidu a míru duše, stavu, kde je jen naše pravé Já. Zdravotně chiatolit podporuje pohybové ústrojí, zvláště vazivo, klouby a kosti, napravuje různá ochromení přechodného rázu a zpomaluje proces sklerózy multiplexu. Posiluje spánek, hlavně v počáteční fázi. Při zchvácenosti a celkové únavě zapříčiněné stresem a duševní nevyrovnaností pokládáme chiastolit na solar plexus, při revmatických bolestech a dně je pro kámen vhodnějším místem pupeční čakra. Chiastolitová voda nám dodá potřebnou energii i při ranní únavě, když ani spánkem jsem nebyli sto načerpat nové síly.

Očista: přes noc ve sklenici vody, nebo několik minut pod vlažnou tekoucí vodu. Na slunci nabíjíme chiastolit dobré dvě hodiny.

Autor:16. října 2009 00:57