Přírodní andělé, zvířecí andělé, elementálové

Léčení s anděly > Přírodní andělé, zvířecí andělé, elementálové
angel_zvirata

Andělé přírodní a zvířecí

Všimli jste si někdy, jak skvěle s cítíte při procházkách na čerstvém vzduchu? Na tomto terapeutickém působení spojeném s pobytem v přírodě mají hlavní podíl přírodní andělé, kteří žijí mezi rostlinami a zvířaty…

Přírodní a zvířecí andělé

přírodní angelVšimli jste si někdy, jak skvěle s cítíte při procházkách na čerstvém vzduchu? Na tomto terapeutickém působení spojeném s pobytem v přírodě mají hlavní podíl přírodní andělé, kteří žijí mezi rostlinami a zvířaty. Jedním z důvodu, proč se mezi stromy, květinami a zvěří cítíme tak báječně, je skutečnost, že příroda je plná mocných andělských léčitelů. Přírodní andělé, často označovaní jako říše elementálů, jsou říší náležící do andělského království, jež vás dokáže rychle zbavit jakýchkoliv problémů.

Přírodní andělé a elementálové

Každý živoucí tvor má své strážné anděly, mají je květiny, rostliny, stromy, ptáci i další zvířata. V království elementálů či přírodních andělů existuje spousta různých bytostí. Patří sem i tvorové pokládaní za mytické, jako jsou leprikóni, elfové, stromolidé a skřítci.

Pokud se otevřeme své jasnozřivosti, zjistíme, že tyto bytosti skutečně existují a dokonce je ani není tak těžké spatřit. Stačí vyjít si do přírody a v duchu je k sobě zavolat. Důležité je být slušný, neboť elementálové mají strach z agresivních, panovačných, opilých nebo arogantních lidí. Milují ty, kdo se zajímají o ochranu přírody, což je ostatně hlavní cíl království elementálů.

Víly jsou elementálové, kteří se v první řadě zaobírají léčením lidí. Vypadají jako maličké, lidem podobné bytůstky a dračími nebo motýlími křídly. Přelétají z květiny na květinu a svou bělavou září připomínají světlušky.

Často potkávám lidi, kteří mají víly za své strážné anděly. Vždy jde o osoby, jejichž životní úděl se dotýká přírody, ekologie nebo zvířat.

Víly nám pomáhají zbavit se negativních myšlenek, myšlenkových vzorců a energií, které jsme převzali od jiných lidí nebo i z vlastních obav. energi

Když se procházíte přírodou, požádejte v duchu víly, aby vás obklopily svou láskou a světlem. Vyrojí se kolem vás a sesbírají z vás negativitu, jako včely sbírají pyl. Víly vám také vštípí smysl pro hravost, která vás inspiruje ke smíchu a zábavě, což je bezpochyby skvělá terapie.

Víly naleznete všude tam, kde jsou rostliny nebo zvířata. Nejvíce jich je kolem květin a v divoké přírodě. I vaše rostliny v květináčích mají své víly. To je také jeden z důvodů, proč květina umístěná vedle postele prospívá zdraví „Zatímco spíte, víly na vás mohou pracovat a pomáhat vám k nádhernému nočnímu odpočinku.

Zvířecí andělé

V mnoha ohledech plní naši domácí mazlíčci roli pozemských andělů. Dělají nám společnost, milují nás bezpodmínečnou láskou, poskytují nám zábavu. Úžasné je, že i každé zvíře má své strážné anděly. Když jste tedy se svým zvířátkem, máte co do činění nejen s ním,ale zároveň i s jeho strážnými anděly.

V jednom televizním pořadu se mě moderátor zeptal, jestli psí andělé vypadají jako malí psíci s křídly. Také ho zajímalo, zda i mouchy mají své anděly (jistě že mají!). Zvířata mají za strážné anděly víly. Pro zvířata a ptáky žijící ve vodě nebo na ní jsou to sylfy. Sylfy jsou vodní víly s dlouhými, tenkými těly, průhledné a opalizující. Křídla nemají, protože místo létání plavou.

zvířecí anděléKe strážným andělům našich zvířecích mazlíčků můžeme promlouvat a žádat je o pomoc, kdykoli je to v zájmu zvířete. Tito andělé pomohou s jakýmikoli problémy, ať už jde o zdraví, chování nebo nalezení našich zatoulaných zvířátek.

Můj kocour Romeo je dlouhosrstý himalájský krasavec s velkýma modrýma očima a krémově zbarvenou srstí. Je to nejtvrdohlavější zvíře, jaké znám, a každý, kdo ho vidí, se do něj zamiluje – odtud jeho jméno. Když k Romeovi přiblížíte tvář, přitiskne svou tlamičku na vaši, jako by vás líbal.

Většinu času se Romeo chová, jak má. Jistěže manželovi i mě neustále ukazuje, že on je pán a jeho miska musí přetékat čerstvým žrádlem. Samozřejmě, že musí mít tu nejdražší kočičí konzervu – jiné se ani nedotkne. Až na tuhle zjemnělost byl ale Romeo vždycky bezproblémový kocour – až do dne, kdy utekl na střechu našeho dvoupatrového domu.

Měli jsme strmou taškovou střechu a bála jsem se, že Romeo uklouzne a zraní se. Vím sice, že kočky padat umějí, ale přece jsem se bála, že můj kocour – domácí mazlíček bez drápků – by třeba v šoku po pádu ze střechy mohl utéct z domu.

Vyběhla jsem k oknu, které sousedí se střechou a vyklonila se z něj ve snaze chytit svého miláčka. Chybělo mi k němu snad půl metru. Bála jsem se vylézt na kluzkou střechu a tak mi nezbylo nežli hlasitě prosit Romea, aby ke mně přišel. Podíval se na mě, ospale zamžoural, ale ani se nepohnul.

Podívala jsem se na hodinky. S manželem jsme měli každou chvíli odjet na důležitou schůzku. Ale jak bychom mohli opustit dům, když Romeo byl stále uvězněný na střeše? Konečně mi došlo, že jsem se úplně zapomněla pomodlit. Na všechny mé předchozí modlitby pokaždé přišla z vesmíru okamžitá odpověď. Ale někdy, v krizové situaci, jako bych si „vzpomněla“ požádat o duchovní pomoc teprve ve chvíli, kdy mi dojde marnost vlastního osamělého snažení.

Napadlo mě požádat o pomoc Romeovy strážné anděly. Přestože jsem do té doby nikdy vědomě neuvažovala o tom, že by můj kocour měl anděly, v onen moment mi to připadalo jako dokonalé řešení. Nakonec, cožpak nemá strážné anděly každý? Proč by tento Boží dar měl být zvířatům odepřen?kote

Zavřela jsem oči a pomodlila se ke strážným andělům svého kocourka: “Prosím řekněte Romeovi, ať přijde k oknu a nechá se sundat ze střechy.“ Když jsem otevřela oči, zalila mě vlna klidu. Cítila jsem, že mám znovu zavolat: “Romeo, pojď ke mně.“ A tentokrát to zabralo!

Romeo ke mně hned přiběhl a nechal se snést do domu. Můj kocourek mi odpočíval v náruči, zatímco já ronila slzy vděčnosti za okamžitou pomoc, které se mi dostalo od jeho strážných andělů.

Všichni, včetně zvířat, jsme obklopeni strážnými anděly, kteří nám zajišťují lásku a ochranu.

_______________________________________________________

Zdroj: kniha Léčení s Anděly od Doreen Virtue. Vydalo nakladatelství Synergie.
ISBN: 978-80-86099-98-9 EAN: 9788086099989

Autor:25. srpna 2009 20:16