Akvamarín

Kameny a minerály > Akvamarín
Akvamarin

Kámen štěstí a dobré pohody

Je kamenem mystiků a hledání čistého srdce. Vede nás k uchování čistoty mysli. Jeho lomivá záře vnáší do našeho nitra světlo a jas. Vnáší jiskru naděje do našich depresí a splínů.


AkvamarinElement: voda
Síly: psychika, klid, odvaha, očištění.

Kámen štěstí a dobré pohody. Barva je zelená, modrozelená nebo světle modrá, vzácně žlutá. Používá se jako levnější náhražka smaragdu. Odstraňuje strach a stres a rozvíjí odvahu. Ovlivňuje krční čakru a je spojován s planetou Merkur.

O jeho pomoc můžeme poprosit při:

bolestech zubů, čelisti, šíje, kloubů a při revma, problémech s játry, ledvinami, štítné žlázy, alergiích.

Podporuje:

  • věrnost v manželství, odvahu, štěstí, bohatství, radost z žití, svěží vzhled
  • spirituální vizi, duševní a tělesnou imunitu
  • vypuzení zla ze všech částí a rovin bytosti, vyhání z mysli lítost a pocit nezaviněného provinění

Je kamenem mystiků a hledání čistého srdce. Vede nás k uchování čistoty mysli. Jeho lomivá záře vnáší do našeho nitra světlo a jas. Vnáší jiskru naděje do našich depresí a splínů. Zmírňuje podrážděnost a agresivitu, zajišťuje rovnováhu (zklidňuje mysl). Je kamenem meditace – zklidňuje mysl, naším duchovním průvodcem, chrání před nepřáteli.

V centru hrdla odstraňuje navrstvené blokády tvořené nečistými myšlenkami a hrubými výrazy, pročišťuje hlas a projasňuje slova.

Léčebně se využívá pro léčení horních cest dýchacích, sliznice nosu a plic, zmírňuje kašel, astmatické stavy, průběh černého kašle a záškrtu. Nosívá se ke zmírnění bolesti zubů a k léčení onemocnění žaludku, jícnu a čelistí. Upravuje funkci žláz, uvolňuje napětí v šíji a spasmus.

Magická/rituální tradice: je kamenem dávných mořských bohyní. Korálky akvamarínu byly nalezeny také v hrobkách starověkých mumií.

Magické užití: Akvamarín, drahokamová odrůda berylu, má světle modrozelenou barvu a je tedy spojován s mořem a elementem vody. Mořské čarodějky kámen očišťují ve vodách oceánu v noci za svitu úplňku. Abyste to také mohli učinit daleko od pobřeží, musíte naplnit modrou nádobu vodou, přidat mořskou sůl a nechat kámen v této směsi přes noc.

V magii se tento krásný kámen nosívá k pozvednutí a používání psychických sil. Držení nebo nošení broušeného akvamarínu okolo krku uvolňuje sevření psychické mysli vědomou myslí a umožňuje zaslechnutí stále přítomných psychických impulsů a jejich vstup do našeho vědomí.

Akvamarín je kámen očistný a pročišťující. Může se nosit nebo třít o tělo jako součást očištění před každým magickým rituálem. Velký krystal se může také nosit nebo umístit do vany během očistných koupelí.

Vložíme-li jej do sklenice čerstvé vody, můžeme vyrobit jemnou čistící tinkturu. Necháme ji tři hodiny stát na plném měsíčním světle, pokud možno venku. Vypitím této tinktury pročistíme a pozvedneme naše duševní vědomí.

Pro utišování a zklidňování citových problémů se akvamarín používá obdobně jako ametyst. Je kamenem klidu, radosti a štěstí, především co se týče vztahů. Akvamaríny vyměněné mezi partnery jsou magicky nejvhodnějším dárkem ženicha své nevěstě v den svatby.

Nosívá se také jako ochranný amulet při plavbě lodí nebo letu nad vodou. Chrání vás před mořskou bouří. Rybáři a námořníci jej dlouho užívali jako svůj speciální amulet před nebezpečím. V podobě talismanu se nosí k zajištění dobrého zdraví, zastavení strachu a tudíž k posílení odvahy, jež se za ním skrývá a bdělosti mysli.

Jeho vibrace pomáhají rozšiřovat rozsah vnímání toho, co se kolem děje a toho, jak správně s okolním světem komunikovat. Používá se při katarech horních cest dýchacích a je vhodný při dechových cvičeních. Pomáhá navodit hluboké vnitřní uvolnění.

Očista: důkladná očista vodou, nabíjet přes horský křišťál mimo dosah přímého slunce, nebo přímo měsíční energií.

Autor:16. října 2009 23:34